Milletvekili Balık, Temaslarını Sürdürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi.

Milletvekili Balık, Temaslarını Sürdürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, kent genelinde temaslarına devam ediyor.

Milletvekili Balık, bu kapsamda MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve yönetimi ile bir araya geldi.

GÜRKAN: DEVLETİMİZ ELAZIĞ’A GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPTI

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, İş dünyası olarak şehrin kalkınması için çalışacaklarını söyledi. Gürkan, “Bütün amacımız bu şehrin kalkınması, gelişmesi bu şehrin büyümesine yönelik çalışmalar yapmak. Evet, şehrimiz gerçekten güzel, devletimiz gerçekten çok güzel çalışmalar yaptı konutlarıyla havaalanıyla, yollarıyla, hastanesiyle gerçekten bu şehre yapılması gereken bütün hizmetleri yaptı. Daha önce belediyecilik anlamında fuar ve kongre merkeziyle ilgili ciddi eleştiriler vardı hamdolsun o da gerçekleşti. Bundan sonra iş dünyasında bizlere iş düşüyor bizlerde bu şehrin gelişmesine, kalkınmasına yönelik el birliğiyle birlikte hareket ederek omuz omuza vererek milletvekillerimizle, belediye başkanımızla, valimizle birlikte bu şehrin gelişmesine katkı sunmak istiyoruz” dedi.

BALIK: 6. BÖLGE TEŞVİKLERİ İŞ İNSANLARININ ELAZIĞ’A KAZANDIRILMASI AÇISINDA ÖNEMLİ

MÜSAİD’ın iş dünyası için önemli olduğunun altını çizen Milletvekili Sermin Balık, “Elazığ üreten, ürettiğini parlayabilen birlik ve beraberliği ve ortaklık kültürünü oturtmuş bir şehir bu açıdan sizin çalışmalarını çok çok önemli. Biliyorsunuz biz artık tekstil de bu bölgede neredeyse üst haline geldik. Bunda elbette ki 6. Bölge desteklerinden faydalanmamız çok önemliydi. Sayın Cumhurbaşkanımız bu süreci de uzattı bize gelen yatırımlar, dışarıdan gelen yatırımcıların Elazığ’da gelmelerinin en büyük sebeplerinden biri Elazığ’ın çok güvenilir bir şehir olmasıyla hem insanlarının hem terör açısından güvenilir bir şehir birlikte 6. Bölge teşviklerinden faydalanması da bizim bu iş insanlarını Elazığ’a kazandırılması açısında, yeni iş yerlerinin açılması açısından çok önemli oldu. Bu sürecin de uzatılması bizim elimizi güçlendirdi yeni iş alanlarıyla birlikte inşallah biz Elazığ’da işsizliğin sıfıra ineceği iş insanlarımızın da mutlu olacağı bir sistem yapacağız burada” şeklinde konuştu.

BALIK: ELAZIĞ DEPREMİYLE BİRLİKTE PEK ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

Balık, depremin ardından yapı stokunun yanı sıra vatandaşların rahat bir yaşam sürmesi içinde farklı projeleri de hayata geçirdiklerini söyleyerek, “Elazığ depremiyle birlikte Elazığ’da pek çok şey değişti. Biz yalnızca yapı stokumuzu yenilemedik elbette ki vatandaşlarımızın kaybı çok acıydı hepimizi için ama bunu da şehrin geleceği için önümüzdeki 100 yıl yapı stoku içinde önemliydi. Biz yapı stokumuzu yenileyerek 25 bin konut yaparak şehir merkezinde hem nefes alınacak alanlar açtık. Belediye Başkanımızın yeni yaptığı şehir merkezinde büyük şehir alanı, PTT Meydanı yine bunların başında geliyor şehrin nefes alınmasına, vatandaşlarımızın gidip daha önceki polis merkezimizin yapıldığı yerdeki Emniyetimizin olduğu yerdeki parkımızla birlikte Elazığ gerçekten nefes alabilen büyükşehir havasını kazanabilen bir şehir haline geldi. Biz bunu Elazığ açısından bir acıları da sardıktan sonra bir avantaja çevirdik diye düşünüyorum. Hiçbir şehirde 25 bin konut aynı anda yapı stokunu yenilememiştir” dedi.

Milletvekili Sermin Balık’ın bir sonraki durağı ise Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi oldu.

AK Parti Elazığ Kadın Kolları İl Başkanı Burcu Tüver, Ak Parti Elazığ Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Burak Kürüm, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren' de eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Balık, Merkez’de bulunan gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.

BALIK: GENÇLİK SPOR BAKANLIĞI AÇISINDAN ELAZIĞ’DA TARİHİMİZDE ALMADIĞIMIZ KADAR ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR ALDIK

Bu dönemde Elazığ olarak Gençlik Spor Bakanlığından tarihinin en büyük yatırımlarını aldıklarını ifade eden Milletvekili Sermin Balık, “Bu dönem biz Gençlik Spor Bakanlığı açısından Elazığ’da hakikaten tarihimizde almadığımız çok büyük yatırımlar aldık. Her ilçemize gençlik merkezleriyle birlikte spor sahaları, gençlerimizin sporları rahat yapabilecekleri spor sahaları, gençlerimizi hayata daha iyi hazırlayabilecekleri kurs alanları açtık. Bizim için gençler önemli. Türkiye’de biz her şehri üniversite açacağız dediğimiz de doğu ve güneydoğu bunu hayal olarak görmüştü ama biz her şehrimize açtık. Her şehrimizde yurtlarımızı artıracağız öğrencilerimize yetecek, öğrencilerimiz hiçbiri dışarıda kalmayacak dediğimizde bunu hayal olarak gördüler ama biz bu yıl Elazığ’da hiçbir öğrencimiz dışarıda kalmadı, şehir dışından gelen tüm öğrencilerimizi yerleştirdik. KYK’larda bu sene ücretler artırılmadı ücretler artırılmazken bununla birlikte çocuklarımızın sabah ve öğlen, akşam yemekleri tamamen ücretsiz veriliyor devlet tarafından. KYK faiz oranları silindi” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109