Milletvekili Bulut, Başkan Şerifoğlları ve Başkan Yıldırım Konteyner Kente Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

İl protokolü, Aşağı Demirtaş konteyner alanında depremzedelerle bir araya geldi. Depremzedelerin seslerine kulak veren il protokolü, sorun ve talepleri yerinde dinledi.

Milletvekili Bulut, Başkan Şerifoğlları ve Başkan Yıldırım Konteyner Kente Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Aşağı Demirtaş Konteyner kentte kalan depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

Depremzedelerin seslerine kulak veren il protokolü, sorun ve talepleri yerinde dinledi.

Kışı konteyner kentte geçirmek istemeyen depremzedeler bir an önce evlerinin teslim edilmesini talep etti.

ŞEFLEK: 1400 KİŞİYE KARŞI İNSANA HİZMET VERİYORUZ

Genel sıkıntıları giderildiğini dile getiren Geçici Konaklama Merkezi Sorumlusu Sedat Şeflek, “Şubat ayından beri burada görev yapıyoruz. Şu anda 440 tane konteynerimiz dolu. 1400 kişiye karşı insana hizmet veriyoruz. Onların genel ihtiyaçları konusunda yardımcı oluyoruz. Burada genel olarak Abdullahpaşa ve Sürsürü Mahallesindeki insanlarımız oturmakta. Genel olarak sıkıntılar dile getirilmiştir” dedi.

BULUT: BÜYÜK SIKINTILAR YOKTU

Yoğunlaştıkları alanın konteyner kent olduğunu belirten AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Gelemeden önce buranın yönetici ile temasa geçtik ve bura ile alakalı giderebileceğimiz sıkıntıların taleplerini aldık. Ama çok şükür büyük sıkıntılar yoktu. Ortak kullanım alanlarının düzenli temizliği ile alakalı bir talep gelmişti. Sağ olsun belediye başkanımız hemen müdahale etti. Haftanın 2 günü ortak kullanım alanlarının hepsi temizlenecek. Girildiğinde de gördük tertemiz bir yerleşim alanı oluştu. Pandemi sürecinden dolayı mevcut sağlık ocağımız kapatılmıştı ama hiç değilse haftada bir dahi olsa burada doktor hizmetinin verilmesi ile ilgili vatandaşlarımızın bir talebi olmuştu. Her Çarşamba gücü burada doktor kontrolü yapılacak. Bireysel vatandaşlarımızın talepleri vardı onlarda giderildi. Geçici konaklarında konaklamak kalıcı yaşam alanlarında konaklama ile aynı konforu sağlamıyor. Çok kısa zaman içinde burada konaklayan ve hak sahibi olan bütün vatandaşlarımızın evlerini teslime etmek istiyoruz. bizim yoğunlaştığımız alan konteyner kentte kalan ve hak sahibi olan vatandaşlarımızın evlerini bitirip teslim etmek” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: VATANDAŞLARIMIZIN HER TÜRLÜ SIKINTISINI ÇÖZEBİLME ADINA ÇALIŞIYORUZ

Yıl sonuna kadar 8 bin konutun teslim edileceğini söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “24 Ocak tarihinde ilimizde yaşanan afet sonrasında hükümetimizin, devletimizin hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın yaralarını sarabilme adına ilk etapta çadır kent kuruldu daha sonra konteyner kent kurulup vatandaşlarımız yerleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve İçişleri bakanlığımız tarafından yıkımların inşaların devam ettiği bir süreçten geçiyoruz. Yaklaşık 18 bin konutunun yapımının devam ettiği, yılsonuna kadar 8 bin konutun teslim edileceği bu süreçte konteyner kentte yaşayan vatandaşların sıkıntı yaşaması adına ziyaret etme gayreti içindeyiz. Bizler yerel yönetimler olarak vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısını çözebilme adına çalışıyoruz. Buradaki sıkıntıları bakanlıklara iletiyoruz. Temennimiz hızlı bir şekilde konutların yapılması ve konteyner kentte yaşayan vatandaşlarımızın yuvalarına kavuşması” açıklamalarını kaydetti.

YILDIRIM: KONTEYNER KENTLER BİZİM BİRİNCİ DERECEDEKİ MESELEMİZ

Konteyner kentte yaşayan vatandaşların sıkıntılarının çözüldüğünü belirten AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Sorunlar öncesinden dinlendi, araştırıldı ve gerekli çalışmalar yapıldı. Konteyner kentler bizim birinci derecedeki meselemiz. Sorunları hemen çözüyoruz. Büyük sorunlar yok. Olan sorunlarında çözümü noktasında gerekli irade koyulmuştur. Diğer konteyner kentlerimizin sorunları da ilgileneceğiz. Kışa girmeden gerekli olan yapılacaktır. Bizim asıl amacımız adı da olduğu gibi geçici konaklama alanındakilerin kalıcı konaklama alanlarına geçmelerini sağlamaktır. Devletimizle birlikte milletvekillerimiz belediye başkanımızla birlikte burada yaşayan vatandaşlarımızın sorunları çözülüyor” diye konuştu.

KÖSE: DEVLET BİR BABADIR. O BABALIĞI DA YAPTI

“Devlet bir babadır. O babalığı da yaptı” diyen Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, “Buradaki vatandaşlarımızın sorunları ile sıkıntıları ile onları dinleyerek çözüm konusunda yardımcı olmak üzere buradalar. Ben şahsım ve mahallemiz adına teşekkür ediyorum. Bir deprem yaşadık. Sağ olsun vatandaşımız açıkta kalmadı. Devletin her gücünü hissetti burada. Devlet bir babadır. O babalığı da yaptı. Sağ olsun başta İçişleri Bakanımız, Sağlık Bakanımız ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız ilk etapta Elazığ’a gelerek 1 aylık süre içerisinde sıkıntıların çoğunu aşmaya başladı. Ne yapsanız da giderilmeyen konular ar. İl yöneticilerimiz bu konu ile ilgili sıkıntı ve sorunlarımızı çözme noktasında iletiyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 16:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
tırrek
tırrek - 2 yıl Önce

şahinde metinin kuyruğuna takılmış. memlekette değişen bişey yok.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz - 2 yıl Önce

Sorunlar çözülseydi zaten sizleri güllerle karşılarlardı.Evet yine kaçıncı dinleme seansı bilmem ama hizmetin,çözümün,çalışmanın yerini artık DİNLEME almış.Devlet mekanizması Allah’tan çalışıyor.Vali beyde bu dinleme akımına kapıldı.Bizde bizi dinleyen olunca konuşuyoruz ama ne bilelim sadece dinlemekten öte gidilmediğini.M Vekili,B başkanı,il Başkanı bireysel olarak sivil hayattaki başarılarını merak ettim doğrusu.Cv leri başarıyla doluysa sorunlar çözülür. Ana yoksa peki...İşte o yüzden dinleme faslı bitmek bilmiyor.Hatta vali beyde aynı yolda çünkü kolay iş dinle ve unut.

23
23 - 2 yıl Önce

BÜYÜK BİR SIKINTI YOK İNSANLAR HALEN KONTEYNERDE YAŞIYOR. BU DA ÇOK MUHTEREM MİLLETVEKİLİ İÇİN SORUN TEŞKİL ETMİYOR. BU KIŞTA BURADA YAŞAMAYA DEVAM. AMA OYLARINIZI VERİN AAA...

Elazizli
Elazizli - 2 yıl Önce

Kan testi yapmaya mı gettiz

Halil
Halil - 2 yıl Önce

Sorun dinleme konusu çok iyi de birde çözüm olsa, bu memleketin onlarca bilinen sorunu var. 18 yılda çözülenin on katı çözülmeyen sorunu var. Çünkü çözme niyeti ve gayreti yok

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Başkan bu mesajları oku Elazığ senden ve kaldırım sevdandan bıktı

mehmett
mehmett - 2 yıl Önce

dinle, dinle, dinle, sonra dinlen, dinlen, dinlen.....
eeee.. çözüm ne zaman?

He he
He he - 2 yıl Önce

Çok şükür hiçbir sıkıntı yok. Allaha hamdolsun.


SIRADAKİ HABER

banner109