Milletvekili Bulut: Elazığ Havalimanı Aynı Anda Daha Çok Uçağa Hizmet Verme İmkanına Kavuştu

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Havalimanı’nda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Milletvekili Bulut, “Elazığ Havalimanı ikinci pistin ve ilave apron alanlarının (8 adet) hizmete alınmasıyla birlikte Türkiye’nin öncelikli havalimanları arasına girdi” dedi.

Milletvekili Bulut: Elazığ Havalimanı Aynı Anda Daha Çok Uçağa Hizmet Verme İmkanına Kavuştu

Elazığ Havalimanı’nda yapılan çalışmalarla ilgili AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut açıklamalarda bulundu.

BULUT: HAVALİMANI AYNI ANDA DAHA ÇOK UÇAĞA HİZMET VERME İMKANINA KAVUŞTU

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut açıklamasında, “Türkiye’de çok az havalimanının ikinci pisti var. Havalimanımız yenilendikten sonra meydana ikinci bir pist yapmakla ilgili talebimizi dönemin Ulaştırma Bakanına ilettik. Yatırım ve Strateji Programında bu projenin olmamasına rağmen projemizi kabul ettirdik. Proje kabul edildikten sonra projenin finansmanı için ilgili bakanlıklar arasına milletvekili arkadaşlarımızla birlikte adeta mekik dokumaya başladık. Ödenekleri çıkardık. Pistin teknik projelendirmesi hızlıca yapıldı. Sonra yapım süreci başladı. Allah’ın lütfuyla yapımı tamamlayıp bitirdik. Havalimanımızın iki pistiyle birlikte uçuşlar sorunsuz ve aksamasız devam edecek. Havalimanımız Uluslararası, yurtiçi ve kargo taşıma uçuşlara sorunsuz ve yüksek verimle hizmet veriyor. Son bir yılda Elazığ Havalimanındaki hareketlilik(pandemi koşullarına rağmen): 12 Aylık (ocak-aralık arası) dönemde Elazığ Havalimanı’nda yolcu trafiği: 666.724, uçak trafiği: 4.847 yük trafiği (kargo+posta+bagaj) ise 9.449 ton olarak gerçekleşti. Bu yıl bu rakamlar çok daha yüksek olacak. Ayrıca Elazığ Havalimanı Emergency Pisti (Acil Durum Pisti) ve İlave Apron Park Yerlerinin hizmete açılması ile birlikte daha önce yedi (7) olan park yeri sayısı onbeşe (15) çıkarıldı. Park yerlerinin artırılması ile Havalimanı aynı anda daha çok uçağa hizmet verme imkanına kavuştu. Her açıdan çok güçlü ve gerektiğinde hızlıca yenilenebilir bir Havalimanımız var. Hava Limanımız Malatya, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır ve özellikle kış dönemlerinde Muş illerinden gelen yolculara  hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137