Milletvekili Bulut: Girişimlerimiz Sonuç Verdi

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, AK Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Maden İlçesi ile ilgili girişimlerinin sonuç verdiğini ifade eden bir açıklama yaptı.

Milletvekili Bulut: Girişimlerimiz Sonuç Verdi

Elazığ’da uzun bir süre gündemi meşgul eden Maden ilçesiyle ilgili gelişmeler olumlu sonuç verdi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut tarafından yapılan açıklamada, “

Girişimler sonucu “Maden ilçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2. Maddesi gereğince riskli alan ilan edildi”

BULUT: MADENLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADIK!

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, AK Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut; “Maden ilçemizi ve buradaki hemşehrilerimizi ilk günden itibaren yalnız bırakmadık, defayeten onlarla bir araya geldik. Onları dinledik, isteklerini not aldık.

BULUT: KONUYU CUMHURBAŞKANIMIZA TAŞIDIK!

Ankara’da özellikle bürokrasi anlamında yapmış olduğumuz çalışmaların ardından İl Başkanımız ve Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte durumu Sayın Cumhurbaşkanınıza ilettik. Gelinen son durumda, Elazığ’ımızın Maden İlçesi Camiikebir Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan şuan riskli alan ilan edilmiş oldu” dedi.

BULUT: SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDEDEĞİZ

Milletvekili Bulut; “Resmî Gazete de yayımlanan bu sevindirici gelişmenin ardından süreci takip etmeye edeceklerini” belirterek, “Daha öncede söylediğimiz gibi Maden’i kaderine terketmeyeceğiz. Bundan sonrasında da inşallah Madenle ilgili daha güzel gelişmeler olacak. Halkımız için ferah tutsun. Bu güzel gelişmenin ilimize, Maden ilçemize ve Madenli hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 00:36
banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103