Milletvekili Bulut: Su Ürünleri Araştırma Enstitüsünü Güçlendirdik

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü laboratuvarlarını tüm araç gereçleriyle birlikte yenilediklerini kaydetti.

Milletvekili Bulut: Su Ürünleri Araştırma Enstitüsünü Güçlendirdik

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile ilgili AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut açıklamalarda bulundu.

BULUT: SU ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNÜ GÜÇLENDİRDİK

Milletvekili Bulut açıklamasında, “Bir çok sektöre yönelik Elazığ’da üretim, istihdam ve yatırım alt yapısını güçlendirmek için bir birinden değerli çok güzel çalışmalara imza attık. Her alanda hamd olsun Elazığ’da çok önemli işler yaptık. Yeter mi? Asla yetmez! Ak Parti olarak biz yaptık. Yine biz yapacağız. Güçlendirdiğiniz Su Ürünleri alt yapısı sayesinde Su Ürünleri Üretiminde Türkiye’de ilk sıralardayız! Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 21 İle hizmet veriyor. Bölgeyi biz yönetiyoruz. Enstitü Müdürlüğümüzün proje sayısında 10 yılda 9 kat artış var. Halen devam eden projeler var. Sağladığımız güçlü destek ve alt yapı sayesinde proje sayları, yatırım sayıları artıyor. Bu başarı kendiliğinden gelişmedi. Destekledik, takip ettik ve sonuç aldık. Enstitü Müdürlüğümüzün merkez kampüsüne; 1 yeni hizmet binası, 2 büyük laboratuvar,  Kongre ve Toplantı Merkezi(kongre ve toplantı salonu), Merkez kampüsümüzde su ürünleri ile ilgili yem ve hastalık projelerinde kullanılmak üzere “Kapalı Devre Ünitesi” kazandırdık. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük su ürünleri deneme, araştırma ve üretim ünitesi olması hedeflenen Ar-Ge Merkezini tamamladık. Ar-Ge Merkezinde; Çeşitli boyutlarda 96 adet havuz, Hizmet binası, Toplantı salonu, 8 beton ve 2 toprak havuz bulunmaktadır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER