Milletvekili Bulut ve Başkan Şerifoğulları Yemişlik TOKİ’leri İnceledi

AK Parti Mkyk Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Yemişlik TOKİ’lerde incelemelerde bulundu. Milletvekili Metin Bulut Eylül ayının sonunda hak sahiplerine konutların teslim edileceğini söyledi.

Milletvekili Bulut ve Başkan Şerifoğulları Yemişlik TOKİ’leri İnceledi

AK Parti MKYK Üyesi ve Elâzığ Milletvekili Metin Bulut ile Elâzığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yemişlik TOKİ’lerde incelemelerde bulundu.

Bulut ve Şerifoğullarına, AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı’da eşlik etti.

Konutları inceleyen Milletvekili Bulut ve Başkan Şerifoğulları yetkililerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BULUT: ELAZIĞ’IMIZDA HAK SAHİBİ OLAN HERKES BU SICAK YUVALARINA KAVUŞMUŞ OLACAK

AK Parti MKYK Üyesi Elâzığ Milletvekili Metin Bulut, “Şu anda Yemişlik’te dördüncü ile onuncu bloklar arasındayız. Burada yaklaşık 4 bin 500 tane konut üretiliyor. İnşallah Eylül ayının sonunda bunların hepsi de hak sahiplerine teslim edilmiş olacak. Çok hummalı bir çalışma var, çok hızlı bir çalışma var. Bir yandan asfalt dökülürken bir yandan binalar teslim edilip tamamlanmaya çalışılıyor. Bir yandan alt yapı hizmetleri yapılmaya, bitirilmeye çalışılıyor. Allah nasip ederse yıl sonuna geldiğimizde ben inanıyorum ki Elazığ’ımızda hak sahibi olan herkes bu sıcak yuvalarına kavuşmuş olacak. Tek tek gezdik. Defaten gezdik. Bugüne kadar birçok kez gezdik. Baktığınızda gerçekten standardı çok yüksek. Her yönüyle sosyal donatı açısından çok zengin” ifadelerini kullandı.

BULUT: YILSONUNA GELDİĞİMİZDE DE BİZ BU KONUTLARIN HEPSİNİ TESLİM ETMİŞ OLACAĞIZ

Milletvekili Bulut, “Konum itibariyle de gerçekten bir yaşam alanına uygun noktalarda inşa edilmiş yüksek kalitede binalar. Kolay bir şey değildi. Tabi bir yıl içerisinde, bir buçuk yıl içerisinde yaklaşık son depremle birlikte 23 bin tane konut imal edildi, konut yapıldı. Bu pek çok şehirden daha büyük bir yapı anlamına geliyor. Bunu beşle çarpsanız 110 bin, 120 bin nüfusa hitap eden yeni bir yerleşim alanı yapıldı. Bu kadar yapının, bu kadar kısa zaman içerisinde bu kadar kaliteli bir şekilde hakikatten yapılabilmesi fevkalade zordu ama Elazığ bu anlamda bir zoru gerçekleştirdi. Konutlarını teslim almış olan hemşehrilerimizin hepsi gerçekten memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Bu konuda devletimize karşı minnettarlıklarını defaten bizlere iletiyorlar. Eğer Allah nasip ederse yılsonuna geldiğimizde de biz bu konutların hepsini teslim etmiş olacağız” şeklinde konuştu.

BULUT: BAKANLIKTA TOPLANTI YAPACAĞIZ

Milletvekili Metin Bulut, “Her Elazığ’da olduğumuzda hemen hemen her gelişimizde muhakkak şantiyeleri gezmeye çalışıyoruz. Oradaki son durumu gözlemlemeye çalışıyoruz, takip etmeye çalışıyoruz. Oradan elde edindiğimiz bilgileri, eksiklikleri de bakana, bakanlığa iletmeye çalışıyoruz. Yarında Allah nasip ederse yine bütün ekibimizle birlikte, milletvekili arkadaşlarımız, il başkanlarımız, belediye başkanımızla birlikte saat 12.00’da yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gideceğiz. Orada son bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bu değerlendirme toplantısından önce de ben bugün hızlı bir şekilde bütün şantiyeleri yeniden gezmek istedim. Belediye başkanımız sağ olsun bize eşlik ettiler. Bütün şantiyeleri gezip burada elde etmiş olduğumuz bilgileri inşallah yarın bakanlığımızla da paylaşacağız” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ak parti sevdalısı
Ak parti sevdalısı - 2 yıl Önce

Elazığ insanı hizmet yapsak ta yapmasak ta zaten oyunu bize veriyor. Hizmeti Tunceli ve Diyarbakır a yapmak lazım onlar bize oy vermiyor hizmet yapalım oy versinler. Elazığ insanı saftır zaten hizmet yapmasak ta olur . Seçim zamanı bir vatan millet sakarya deriz bide Allah peygamber deriz zaten tüm oylarını bize verirler . Elazığa para harcamaya gerek yok.

Gafur
Gafur @Ak parti sevdalısı - 2 yıl Önce

bu kadar hizmete karşı böyle bir yorum yazmak şaşırtıyor ve üzüyor.

Soru işaretine cevap
Soru işaretine cevap @Ak parti sevdalısı - 2 yıl Önce

La gevşek madem 500 bin oranın piyasası gel sana 20 daireyi 350 binden, daire başına 150 bin karın olacak şekilde satayım. Samimi isen dürüstsen namusluysan gel al

İnşallah
İnşallah @Ak parti sevdalısı - 2 yıl Önce

Gelecek seçimde aynı vekillerimiz ve belediye başkanımız tüm kadrolarımız aynı isimlerle devam eder.. Amin…

....?
....? @Ak parti sevdalısı - 2 yıl Önce

Senin gibilerin gozune dizine dursun şu hzimete bak 1 buvuk yilda bzimişén yemislik catalcesme diye üc ayrı elaziğ yapildı hala utaadan elaziğa hizmet yok diye burda ahlakina yetişme ve yetistirilme şekline yakışir şekilde konuşuyorsun. Baban sana veriridi bu semtlerde bu kadar ucuza bu evleri degilmi? Geberiyorsunuz elaziğda gene ak parti ve erdogan kazanacak diye nasil devlet duşmanligi yapacaginizi şaşirdiniz . Allahinizdan bu fiyata bu evleri mutahit sana 500 bine verirdi ama devlet yapınca senin gibiler geberiyor . Mutahitmisin de bu kadar zoruna gidiyor ?

Yatan Mimari
Yatan Mimari - 2 yıl Önce

İnşaa edilen 5 kat 2+1 yoğunluklu kasaba gezisi, Elazığ Depremi bu Belediye Başkanı ve vekillerle yaşaması Depremden daha yıkıcı oldu.

Vatandaşın biri
Vatandaşın biri - 2 yıl Önce

Bitmemiş evlere kura cektirdiniz ...becayisle uğraştık.. şimdi de teslimatı bekliyoruz Lütfen bizi daha mağdur etmeyin...

Avanak avni
Avanak avni - 2 yıl Önce

Biri tarih biri biyoloji mezunu,denetlesinler de anlamazlar inşaattan.insan bilmediği bişeyi nasıl denetler

Özlem öz
Özlem öz - 2 yıl Önce

Artık su sosyal konutlarida dile getirin.ve yerimizi bilelim katı kaçıncı bilok yine yıl sonnda verin böyle belirsizlik maf olduk ya

23
23 @Özlem öz - 2 yıl Önce

GALİBA NE YER BELLİ NE ZAMAN... TOKİ DAHA NE YER BELİRLEMİŞ NE İHALE YAPMIŞ. ÜZERİNDEN YAKLAŞIK 2 YIL GEÇTİ DAHA YER BİLE BELLİ DEĞİL.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Kura çekimi yapıldığında afat haberlerde dedıkı 2 ay içinde anahtar teslimi yapılacak. Ya Allah aşkına hazır deilse tarıh vermeyın mılletı umutlandırmayın. Şimdi ise eylülde inşAllah dıyorlar. Bu ınsanlar kira veriyor coğu kişi başka şwhirlerde çoçugunda akrabasında kalıyor çünkü kira ödüyecek durumu yok belkide. Eğer ki bu tokiler bu kadar yavaş ise insanlara tarıh vermeyin. Yada hazır olanları sırasıyla mıllete verin. Gercekten insanların akıllarıyla dalga gecmeyin.

Nasit
Nasit - 2 yıl Önce

Sürekli gün atın bakam ne olacak sonu

Depremzede
Depremzede - 2 yıl Önce

Evlerin teslimatları bu kadar geç olacaksa bu kurayı niçin bu kadar erken yapıldı bu neyin göz boyaması dı insanlar oturmadıkları evleri var ama ya konternıyırda yada kira devam depremin ardından 2 yıl olacak ancak evler teslim olacaksa niye her açıklamada bu kadar ev teslim ettik diye açıklama yapılıyor


SIRADAKİ HABER

banner137