Milletvekili Bulut Ziyaretlerini Sürdürüyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Elazığ 2. Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Milletvekili Metin Bulut’un ikinci durağı ise Değirmenönü Köyü oldu. Ova köylerinin muhtarları ile bir araya gelen Milletvekili Bulut, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.

Milletvekili Bulut Ziyaretlerini Sürdürüyor

Elazığ’da bulunan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Milletvekili Bulut’un ilk durağı, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’ne kazandırılacak olan 2. OSB oldu.

BULUT: 2023 YILINA GELDİĞİMİZDE BÜTÜN PARSELLERİN HEPSİ HAZIR OLACAK

Sahada incelemelerde bulunan Milletvekili Bulut, “Allah nasip ederse 2023 yılı dedi sayın müdürümüz. 2023 yılına geldiğimizde bütün parsellerin hepsi hazır olacak. Ama biz bunu beklemeyeceğiz. Yani şu anda da arsa tahsisi yapmış olduğumuz firmalarımız mevcut. Bir an önce yollar şekillendikten sonra, alt yapısı şekillendikten sonra ki bazıları alt yapı yapılmadan dahil parsellerini alabileceklerini taahhüt etmiş durumdalar. Onlara bir an önce arsa tahsislerini yapacağız. Onlar bir yandan da üretime başlayacak. Şunu beklemek istemiyoruz; bütün 266 tane parselin hepsi bittikten sonra biz arsa tahsisini yapalım demeyeceğiz. Biz hemen bir yandan arsa tahsisini yaparken bir yandan yolları açmaya devam edeceğiz. Pis su hatlarını yapmaya devam edeceğiz, enerji nakil hatlarını yapmaya devam edeceğiz, su hatlarını yapmaya devam edeceğiz ki bu süreyi de etkili bir şekilde, efektif bir şekilde kullanabilelim diye” ifadelerini kullandı.

BULUT: ELAZIĞ’DA SANAYİ SON DÖNEMLERDE ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE İVME KAZANDI

Milletvekili Bulut, “Organize Sanayi Bölge’mizde hummalı bir çalışma var. Çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Allah nasip ederse 654 hektarlık bir alan üzerinde kurulu yeni bir sanayi bölgesi yapacağız. Bunu hızlı bir şekilde yapmak istiyoruz. Elazığ’da sanayi son dönemlerde gerçekten çok ciddi şekilde ivme kazandı. Şu anda mevcut organize sanayi bölgemizi gezdiğimizde de organize sanayi bölgemizde hakikatten yatırımcının artık gelip yer alıp yapabileceği yer sayısı çok azaldı ve özellikle altıncı bölgenin Elazığ’a gelmesiyle birlikte Elazığ’da yatırımcının iştahını hakikatten tabiri caizse ‘kabartan’ bir durum ortaya çıktı ve pek çok yatırımcı bugün Elazığ’ı tercih ediyor. O yönüyle de biz de hazırlıklı olmak istedik” şeklinde konuştu.

BULUT: 140 TANESİ ŞU ANDA BAŞVURU YAPMIŞ DURUMDA

654 hektarlık alanda 140 başvurunun olduğunu ve 266 parsel oluşturulacağını ifade eden Bulut, “654 hektar üzerine kurulu bir alanda yaklaşık 140 tane şu anda başvurumuz var. Bu alan üzerinde 266 tane parsel oluşturacağız. Bu ne demektir? Büyük yatırımcıya sunabileceğimiz 266 tane parselimiz olacak. Bu parsellerden şu ana kadar bile 140 tanesi şu anda başvuru yapmış durumda. Yarın bittiği taktirde çok kısa zaman içerisinde bile dolacak ve faaliyete geçebilecek bir OSB’miz olacak. 266  parselden oluşan Organize Sanayi Bölge’miz iki kısımdan oluşuyor. Bunlardan bir tanesi ilk etapta 184 parsel oluşuyor ki ilk etabın bütün ihalesi yapılmış durumda. Enerji ihalesinin dışında inşallah kısa zaman içerisinde de enerji ihalesini de hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

AKCAN: YOĞUN BİR TEVECCÜH VAR

Elazığ 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü İlkay Akcan, “Yaklaşık birinci etapta 21 kilometrelik bir yolumuz var. Bunlara bağlı olmak üzere alt yapı yatırımlarımız var. Aşağı yukarı yer teslimleri 4 ayı geçti. Şu anda işin hafriyat olarak, yol olarak yüzde 50’sini bitirmiş bulunmaktayız. Nasip olursa bu sene sonuna kadar bütün ihale konusu işlerin hafriyatını bitirmiş durumda olacağız. Tabi işimizi hızlı tutmak mecburiyetindeyiz. 140 tane civarında başvuru var. Şu anda 20 adet müteşebbis bir an önce yer teslimini istiyor. 6 adedini teslim ettik. 8 adedinin hazırlığı devam ediyor. Yoğun bir teveccüh var. Bunu bir an önce karşılamamız gerekiyor” şeklinde ifade etti.

DEĞİRMENÖNÜ KÖYÜ ZİYARETİ

2. Sanayi Bölgesi’nin ardından Milletvekili Bulut’un ikinci durağı Değirmenönü Köyü oldu.

Ova köylerinin muhtarları ile bir araya gelinen programa Milletvekili Bulut’un yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet ve İl Genel Meclis üyeleri katıldı.

BULUT: BİZ SİZİ DİNLEMEK İSTİYORUZ

AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut, “Aslında toplantı değil, sizlerle birlikte olmak daha çok bizim konuşacağınız, sizin dinleyeceğiniz bir toplantı değil, sizin konuşacağınız, bizim dinleyeceğimiz ve not alacağımız; son dönemde biz siyaset anlayışımızı da çalışma tarzımızı da buna çevirdik. Bunun da faydalı olduğunu düşünüyoruz. Belki geçmiş siyasi çalışmalar böyle olurdu. Siyasiler gelip nutuk atıp giderdi. Ama biz öyle olsun istemiyoruz. Biz sizi dinlemek istiyoruz. O yüzden söz sizde” ifadelerine yer verdi.

ERGÜN: MUHTARLARIMIZIN BİRER İSTEKLERİ VAR

Değirmenönü Muhtarı Mustafa Ergün’de, “Hoş geldiniz, köylü olarak tabi ki hep muhtarlarımızın birer istekleri var. Bunları sayın milletvekilimizi burada görmüşken tabi ki arz edeceğiz” diye ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rauf
Rauf - 1 ay Önce

Seçim yaklaştı umut pompalamaya devam, her seçim öncesi Pertek köprüsü İçme suyu, , sulama suyu vs. vaatleri gibi...

Yolu olmayan OSB
Yolu olmayan OSB - 1 ay Önce

Ortada yolu bile yok, oraya bağlantı sağlayan kuzeyçevreyolu yıllardır sürünüyor.

Kitlere kadro
Kitlere kadro - 1 ay Önce

Sayin vekilim bir gunde kadro umudu verip sonra siz kitsiniz kadro yok deyip kolelik sistemi icinde ezilen kitlerde calisan taseron iscilerimizi dinleseniz bir gun ama birgun 5 dk degil 2 de yeter

Zaza
Zaza - 1 ay Önce

Sorması ayıp nerede yapılıyor bu ikinci sanayi

Doğruya Doğru
Doğruya Doğru - 1 ay Önce

Bu dünya da keyf sur, ahirette hesabını vereceksin. Hakkımız haram olsun. Metin e, Zülfü ye, tolgaya, şarkı ne.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109