Milletvekili Demirbağ: Ülkemizde Kabul Etmek Gerekirse Ciddi Bir Fiyat Artışı Var

Partisinin halkla buluşma toplantısına nöbetçi milletvekili olarak katılan Zülfü Demirbağ gündeme dair açıklamalarda bulundu. Demirbağ’ın gündeminin ilk maddesi piyasalardı.

Milletvekili Demirbağ: Ülkemizde Kabul Etmek Gerekirse Ciddi Bir Fiyat Artışı Var

Pandemi tedbirleri kapsamında halkla buluşma toplantılarına bir süre ara veren AK Parti İl Teşkilatı, yeniden toplantılara başladı.

Halkla buluşma toplantılarının ikinci nöbetçi milletvekili Zülfü Demirbağ oldu.

Milletvekili Demirbağ vatandaşlardan gelen talepleri dinledi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Demirbağ ülkemiz üzerinde büyük oyunların oynandığına dikkat çekti.

DEMİRBAĞ: SERBEST PİYASALARDA VİCDAN KALMAMIŞ

Milletvekili Demirbağ, “Maalesef ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Sosyal medya üzerinden dış güçler ülkemizi dize getirmek için büyük gayret içerisindeler ama sayın cumhurbaşkanımız izin vermiyor. Ben öncelikle şunu ifade etmek istiyorum ülkemizde kabul etmek gerekirse ciddi bir fiyat artışı var. Her alanda fiyat artışı var. Ancak bunu yurtdışına baktığımız zaman, bu pandemi sonrası bir Almanya’da falan duru aynı şekilde. Her Avrupa ülkesinin 1.300, 1.400 ve 1.500 aralarında Euro olarak asgari ücretleri var. Ancak bunu Türk parasına çevirdiğimiz zaman 1.300 Euro 15 bin Türk lirası ediyor. Ama Almanya’da kira 700 Euro, 800 Euro. Bir Alman vatandaş ya da Türkiye’den giden bir vatandaşımız aldığı asgari ücretin 700-800 Euro’sunu kiraya verdiği zaman 500- 600 gibi bir para kalıyor. Avrupa’da doğalgaz, elektrik, gıda maddeleri, yakıt bunlara fahiş fiyatta zamlar var. Yüzde %50 gibi bir zam var. Türkiye’nin çok üzerinde. Türkiye’de yapılan doğrudur. Hayır. Serbest piyasalarda vicdan kalmamış. Beşli marketlerin üzerine gidildi ciddi anlamda cezalar yazıldı. Ve bunlar takip edilecek. Tanzim mağazalar devreye girdi. Tarım kredi kooperatifleri geniş anlamda şube açmak suretiyle piyasaya müdahale edecek. Fiyat dengelemeye çalışacak. Ama Avrupa dahil bütün dünya ülkelerinde bizden çok daha fiyat artışı var. Avrupa’da hal böyleyken Türkiye’de normal mi? Hayır, elbette ki devlet olarak tedbirler alınıyor. Bir taraftan mağdur olan vatandaşların asgari ücretinden tutunda 3 bin 600 lira memur zamlarına bütün alanlarda devlet azami ölçüde imkanlarını seferber edecek. Elinden geleni yapacak. En az zararla en az kayıpla bu pandemi dönemini devlet olarak hükümet olarak atlatmaya gayret edeceğiz” dedi.  

VİDEO

Haber: Batuhan Baskal

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Zülfü beyi dinledim , inşAllah söylediklerine kendisi inanmıyordur . Eğer inanıyorsa sıkıntı büyük. Çünkü vekil olacak düzeyde bir insanın anlattığı şeylere inanması mümkün değil , mantıklı bulması normal değil. Eğer söylediklerini doğru bulup inanıyorsa akli dengesini kaybetmiş olabilir. Ama sanmam böyle lafların da alıcısı var , büyük ihtimalle zülfü bey kendisi olan bitenin farkındadır da böyle alt düzey cahil kesim için yapmıştır mantıklı olmayan tv ye yaptığı bu açıklamaları.

Ğırğırikli Kuşçu Mito
Ğırğırikli Kuşçu Mito @Ahmet - 2 hafta Önce

Zilfiye bey deme kardeş olsa olsa bakgal olur. Göbeğe tipe bağ. Bakgal Zilfi...

23
23 - 2 hafta Önce

Avrupa'da doğalgaza ve elektriğe en fazla zam yapan ülke hangisidir?. Avrupa'da kiralar devlet tarafından karşılanabiliyor. Avrupa'da ve Amerika'da doğalgaz, elektrik ve benzine fahiş zam yapılmadı. Aksine, fiyatlar düştü. Avrupa'da ve Amerika'da alım gücü var. Bahsedilen asgari ücretlerle bir insan çok iyi geçinebiliyor. Alım gücü yüksek. 2000 Euro alan bir Alman, 10 Euro'ya et, 1 Euro'ya muz, 10 Euro'ya yağ, 30 Euro'ya bir depo benzin, 1000 Euro'ya araba, 30 bin Euro'ya sıfır araba, 100 Euro'ya telefon alabiliyor.

2000 Dolar alan bir Amerikan, 10 Dolar'a et, 59 Cent'e muz, 4 Dolar'a 60 yumurta, 30 Dolar'a bir depo benzin, 900 Dolar'a son model Iphone, 100 Dolar'a çok iyi bir telefon, 500 Dolar'a notebook, 30 bin Dolar'a sıfır araba, 10 Bin Dolar'a 2-3 yaşında güzel bir araba, 230 bin Dolar'a 6 odalı, havuzlu bir Amerikan evi alabiiyor.

2000 TL alan bir Türk, 15 liraya muz, 100 liraya et, 500 liraya bir depo benzin, 10 bin liraya telefon, 30 liraya yumurta, 180 liraya zeytinyağı, 800 TL doğalgaz ödeyip, 300 bin liraya en dandik arabayı alabiliyor.

(Sayıları TL ile çarpmayacaksınız. Birim olarak bakacaksınız. 2000 Dolar/Euro = 2000 Birim/TL).

YouTube'a "Amerika'da market fiyatları, Amerika'da araba fiyatları, Amerika'da telefon fiyatları, Almanya'da market fiyatları, Almanya'da araba fiyatları, Almanya'da bilgisayar fiyatları" yazıp görebilirsiniz.

Öğretmen
Öğretmen @23 - 2 hafta Önce

İhracat rekorlarınıda yazaydım tam olurdu eline sağlık Allah bunların basiretlerini gözlerini kalplerini bağladı herşeyi savun anlarımda başta reis sonra vekillerin ekonomi normal alım gücümüz iyi demesini başka türlü anlayamıyor açıklayamıyorum

Alperen BOZKURT
Alperen BOZKURT - 2 hafta Önce

Birikimi ve tecrübesiyle salondakileri bilgi bombardımanına tutmuş. Ekonomi ve dış piyasalara hakimiyeti sayesinde yerinde tespitlerde bulunmuş. Adeta Ortaçağı yeniden yaşayan Avrupa’yı örnek vererek şükretmemiz gerektiğini bizlere bir daha hatırlatmış. Bilge milletvekilimize saygılarımı sunuyorum.

GAKGOM
GAKGOM - 2 hafta Önce

SİNEK VIZILTISI .

U.
U. - 2 hafta Önce

Komedi.

Vekil nereye ekip oraya
Vekil nereye ekip oraya @U. - 2 hafta Önce

Bir yerel basınımız yazmış;
Haberdeki detay görüntüleri izleyince salonda oturan hemşerilerimizin büyük bir çoğunluğunun Milletvekilimiz Sayın Zülfü Demirbağ ile anılan, hemen her programında yanında bulunup görüntü veren, bir telefonla toplantıya katılacakları kadar yakın çevresi olan simalar olduğunu gördük. Tabi, olayın arka planından pek habersiz olarak salonu dolu gören Milletvekili Demirbağ, bunu fırsata çevirmez mi? Elbette çevirdi ve toplantının amacını ve maksadını bir an unutarak ülke gündemiyle ilgili değerlendirmeler yapmaktan geri durmadı.

TUİK e Vekil de İnanmıyor Demek ki
TUİK e Vekil de İnanmıyor Demek ki @U. - 2 hafta Önce

TUİK e ve açıkladığı enflasyon rakamlarına demekki bırak vatandaşı AKP nin 3 dönem vekillik yapan kıdemli vekili bile inanmıyor yakında TUİK e inat ciddi işsizlik de var der.

aeuei
aeuei - 2 hafta Önce

Herkesin kendi aklı var.Düşünebilenler anlıyor. Düşünemeyenler için yapacak bir şey yok. Düşünebilen biri olarak söylüyorum sayın milletvekili bizim aklımızla alay ediyor.Bu kadar basit.

Gakgo
Gakgo - 2 hafta Önce

Zülfü Bey lütfen Elazığ a gelmeyin tv çıkmayın halkla buluşmayın partiye zarar veriyosunuz

Adonis
Adonis @Gakgo - 2 hafta Önce

"Akıl tutulması nedir?" diye soranlara bu üç yorumu gösterebilirsiniz arkadaşlar.

Hain
Hain @Gakgo - 2 hafta Önce

Bu zülfü beye elazığa gelme diyen fetö cü , pkk ,ypg, dhkpc işbirlikçisi dış güçlerin oyuncağı olan birisi. Ülkemizin bekası önemli. Zülfü beye hep bunun gibi ak partili gözüken dış güçlerin maşası olan kişiler saldırıyor. Hayinsiniz teröristsiniz, dış güçlerin adamısınız, ak parti düşmanısınız . Vekilimiz en çalışkan en iyi en ak partili olan vekilimizdir . Ne konuşacağını bilir herkesin aklı yetmez anlamaya onun konuştuklarını… kudurun hayinler

Muharrem
Muharrem @Gakgo - 2 hafta Önce

Sen ne konuşuyorsun tabi ki sayın vekilim gelip konuşacak.. vekilimi beğenmeyen e kapı orda .. sen kimsin vekilimizi dışlıyorsun. Vekilimiz ak partinin ta kendisidir. Dün ki bebek gelmiş vekilimize elazığa gelme diyor. Ak partinin en çalışkan vekilidir zülfü bey.

yoğ yavv
yoğ yavv - 2 hafta Önce

işler karışık, Allah herşeyi bilen ve görendir. Allah intikam alıcıdır. Allah kalpleri bilir. Allah dinini bozanları da bilir. Allah öyle adaletlidir ki. zerre i miskal şaşmaz adaleti. Allah ile aldatanlardan Allah hesap soracak...


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109