Milletvekili Demirbağ Yapımı Süren Öğrenci Yurdunda İncelemelerde Bulundu

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, İlim ve Hayra Hizmet Vakfı’na ait TOKİ marifetiyle yapılan yeni öğrenci yurdundaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Milletvekili Demirbağ; “Yeni öğrenci yurdumuzun, Elazığ’ımıza ve vakfımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Milletvekili Demirbağ Yapımı Süren Öğrenci Yurdunda İncelemelerde Bulundu

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ’da bir dizi temasta bulundu.

Milletvekili Demirbağ bu kapsamda, İlim ve Hayra Hizmet Vakfı’na ait yapımı devam eden öğrenci yurdunda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

YENİ YURT, 220 ÖĞRENCİYİ BARINDIRACAK

Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın bir dönem Genel Başkanlığını da yaptığı İlim ve Hayra Hizmet Vakfı’nın Rüstempaşa Mahallesi’nde bulunan öğrenci yurdu, 24 Ocak depreminde hasar alarak yıkılmıştı.

Bunun üzerine TOKİ marifetiyle yapımına başlanan Zafran Mahallesi’ndeki İlim ve Hayra Hizmet Vakfı’nın yeni yurt çalışmaları devam ediyor.

220 kişilik öğrencinin barınacağı yurtta, 252 kişilik de konferans salonu olacak.

DEMİRBAĞ: ELAZIĞ’IMIZA VE VAKFIMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Yurdun, öğrencilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede inşa edildiğini ifade eden Milletvekili Zülfü Demirbağ; “Daha önce Genel Başkanlığını yapmış olduğum İlim ve Hayra Hizmet Vakfı olarak, Rüstempaşa Mahallesi’nde yaptığımız ve depremde hasar alarak yıkılan öğrenci yurdunun yerine Zafran Mahallesi’nde TOKİ vasıtasıyla yapımı devam eden öğrenci yurdumuzda incelemede bulunduk. Çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Öğrenci yurdumuzun gayet güzel, yapımı tamamlanarak hizmete açıldıktan sonra öğrenci kardeşlerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir yurt olacağını gördük. Yeni öğrenci yurdumuzun, Elazığ’ımıza ve vakfımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109