Milletvekili Erol 3. Havalimanı İçin İsim Önerisinde Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle faaliyete geçecek olan 3. Havalimanının adının “Atatürk Havalimanı” olması gerektiğini ifade etti.

Milletvekili Erol 3. Havalimanı İçin İsim Önerisinde Bulundu

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle faaliyete geçecek olan 3. Havalimanı hakkında açıklamalarda bulundu.

Mevcut Atatürk Havaalanı’nın bir süre sonra kullanım dışında kalacağını aktaran Milletvekili Erol, Bu yüzden ülkenin kurucu lideri Atatürk’ün adının 3. Havalimanın verilmesinin en uygun olacağını dile getirdi.

“LİDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İSMİ YAKIŞACAKTIR”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yaptığı yazılı açıklamada, “Tamamlandığında kapasitesi ve büyüklüğü ile dünyanın en büyük havalimanı olmayı hedefleyen 3. Havalimanına mevcut Atatürk Havaalanı’nın bir süre sonra kullanım dışında kalması nedeniyle ülkemizin kurucu lideri Atatürk’ün adının verilmesi kanaatimce en uygun olanıdır. Dünyada bu gibi büyük projelerde ülkeler tarihi şahsiyetlerinin ismini kullanmışlardır. Bu projeye de “İstikbal Göklerdedir” diyerek 1925 yılında Türk Tayyare Cemiyeti’ni kurdurarak havacılığımızın uygarlığın akış yönünde ilerlemesine vesile olan ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismi yakışacaktır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

Elazığ'ın bıçkın solcusu Gürsel Erol boşuna kendini yormasın. 3. Havalimanı'nın adı ABDULHAMİD HAN olacak. Atatürk'ün adını kendi özel mülklerine koyabilir.

Orhan
Orhan @mehmet - 2 yıl Önce

dünyanın birçok ülkesinde saygı duyulan Mustafa Kemal Atatürk'ten ne yazıkki kendi ülkesinde bazı kişiler rahatsızlık duyuyor.ne kadar acı bir durum..

Dalkakıran
Dalkakıran @mehmet - 2 yıl Önce

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adından neden rahatsızlık duyuyorsun?

SIRADAKİ HABER

banner7