Milletvekili Erol Almanya Olaylarıyla İlgili Mecliste Açıklama Yaptı

Malatya'da başlayan ve Elazığ’a kadar sıçrayan eğitim adı altında yurt dışına insan kaçırılması yönündeki iddialara CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Meclise değindi.

Milletvekili Erol Almanya Olaylarıyla İlgili Mecliste Açıklama Yaptı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Malatya Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya’ya gidenlerin Türkiye’ye dönmediğinin ortaya çıkması ile başlayan “insan kaçakçılığı” iddiasını TBMM'de yaptığı konuşmada gündeme getirdi.

Erol, aralarında Elâzığ’daki bazı belediyelerinde bulunduğu ve İçişleri bakanlığı müfettişlerinin başlattığı soruşturmanın hukuka dayalı, siyasi ayrım yapmadan çalışma yapması gerektiğini söyledi.

EROL: KİME UZANIRSA UZANSIN SONUNA KADAR ÜSTÜNE GİDİLMESİ BEKLENTİMİZİ İFADE EDİYORUM

Milletvekili Gürsel Erol; “Elazığ’da insan ticareti ile ilgili, belediyelerin gri pasaport düzenlemesi ile ilgili 3 tane belediyemizin adı geçti. Hiçbirini kamuoyunda kalkıp tartışmadım ve sorgulamadım yalnızca devlet geleneklerine uygun bir siyasetçinin yapması gerektiği gibi İçişlerine bir yazı yazdım. Soruşturmanın başlatılması, bunun siyasi muhatabının ben olmadığımı ama İçişleri Bakanlığı’nın soruşturmasının takipçisinin ben olduğumu ama sonuç olarak bunun siyasi muhatabının AK Parti’nin Elazığ Milletvekilleri olduğunu açıkladım. Bugün itibarıyla Elazığ’a İçişleri Bakanlığı’nın müfettişleri geldi. Müfettişlerden beklentimiz gerçekten hukuka dayalı, siyasi bir ayrım yapmaksızın insan ticaretinin boyutunun her yönüyle araştırılarak kime uzanırsa uzansın sonuna kadar üstüne gidilmesi beklentimizi ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 22:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ lı
Elazığ lı - 4 hafta Önce

Şehirdeki iktidar milletvekilleri yine suspus işlerine gelen olduğu zaman sadece televizyon karşısına çıkıyorlar çıktıkları zaman da seyircilerden soru almaya cesaret bile edemiyorlar şehirin hiçbir sorununu mecliste dile getirmeyen milletvekilleri nasıl oluyorda Elazığ sahibi biziz diyorlar acaba !

Yaaa
Yaaa @Elazığ lı - 4 hafta Önce

Hele bi girin elazığ millet vekillerinin sosyal medya hesaplarına bakın Allah için kul için bi paylaşım varmı.vallahi sadece cumhurbaşkanın nefsini okşayan paylaşımlar yapılıyor.eğer ölen kendilerindense taziye veriyorlar yoksa oda yok.Allah sorsun

Zaza
Zaza - 4 hafta Önce

Abicigim demek konuşmak işlerine gelmiyor bu isimleri bı aciklayin bizler resmi olarak gidemiyoruz bu nasıl bı düzen bu nasıl bı adelet

Yüzde yüz
Yüzde yüz @Zaza - 4 hafta Önce

Bu düzeni, her seçim sorgusuz sualsiz oy veren "Yetmez ama evet"çiler oluşturdu. Herkes hak ettiği şekilde yönetiliyor.

Horoz
Horoz - 4 hafta Önce

İnsanlar Aç perişan tabii ki yurtdışına gitmeyi düşünüyor adam gitmiş orda diyor diyor ki ben burda her gün et yemeye başladım para kazanmaya başladımbırakın gitsin Gürsel erolsiz neyin derdindesin kardeşim sizin tuzunuz kuru insanları burada yılda 2 kg et alamıyor yazıklar olsun Size

Scarface
Scarface @Horoz - 4 hafta Önce

E git senide götürsünler o zaman yurt dışına et ye , böyle bir düşünce olabilir mi , bazı insanlar var yüzüne tükürsen çok şükür diyecek sende onlardan birisin

---_---
---_--- @Horoz - 4 hafta Önce

Aynen dostum. 20 yıldır ülkeyi yöneten CHP yüzünden insanlar et alamıyor. İlk fırsatta da "Gavur" dedikleri Avrupa'ya kaçıp gidiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yazıklar olsun Gürsel Erol'a(!)

SIRADAKİ HABER

banner103