Milletvekili Erol: CHP Elazığ Milletvekilliği Listesini Ben Yapacağım

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kanal Fırat ve Kanal E ortak canlı yayında Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Akbıyık’ın sorularını cevaplandırdı. Milletvekili Erol yaptığı açıklamada “Elazığ’da ön seçim yok. CHP Elazığ milletvekilliği listesini ben yapacağım” dedi.

Milletvekili Erol: CHP Elazığ Milletvekilliği Listesini Ben Yapacağım

Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programının konuğu Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol oldu.

CHP’nin Elazığ Milletvekili aday listesini belirlerken ön seçim yapıp yapmayacağı merak konusu olurken Milletvekili Erol bu konuya net bir cevap vererek, Elazığ’da CHP’nin ön seçim yapmayacağını belirtti.

EROL: BAŞARILI BİR SÜRECE GİRDİK

Ön seçimle ilgili konuşan Milletvekili Erol, “Bir partinin bir şehirdeki varlığı ile ilgili sorgulanacak bir süreç yoksa mesela buranın milletvekili başarılı değil, başarısız bir milletvekilin var. Mesela; deprem sürecini doğru yönetememiş. Pandemi dönemini doğru yönetememiş siyaset algısında silik kalmış tanınan bir milletvekili değil. Ülkesinde tanınmıyor, gündem oluşturamayan bir milletvekili olur ve dersinki bizim bu adamla kazanma şansımız yok. Yeni bir milletvekiline ihtiyacımız var. Yeni bir arayışa girersin.

Sizinle ilgili yapılan bütün anketlerde kamuoyunda inanılmaz bir karşılık var. Türkiye’nin tanıdığı bir milletvekili olmuşsunuz, parlamento konuşmanız, ulusal kanallarınız başarılı bir milletvekili olarak tanımlanıyorsunuz. Çeşitli sivil kuruluşlar en başarılı milletvekilleri karşılaştırması yapıldığında siz ön plana çıkıyorsunuz ve siz aday olduğunuz dönemde Elazığ’da CHP’den milletvekili müracaatı yok. Kimse Elazığ’dan müracaat bile etmemiş. Bırak ön seçim olsun mu olmasın mı tartışmasını Elazığ’dan ön müracaat olmuyordu. Bir kişiyi ikna ederlerdi gel buradan milletvekili adayı ol diye. O da 5 kişi bulurdu arkasında 5 kişi olsun diye bir süreç var. Bu süreçten çıktık başarılı bir sürece girdik.

GÜRSEL EROL: ELAZIĞ’DA ÖN SEÇİM YOK

Burada bizim ön seçim olacak mı olmayacak mı kaygımız yok. Bizim buradaki derdimiz, hevesimiz, amacımız, hedefimiz Elazığ’dan Cumhuriyet Halk Partili bir bakan olsun. Böyle boş işlerle uğraşmıyoruz. Biz burada bakan çıkarma iddiasındayız. Benden sonraki insanları da düşünüyorum. Bu işe emek veren bu işe bedel ödeyen ve bu işe sağlığını dahi ortaya koyarak bir bedel ödemişsem ve sokakta bunun karşılığı varsa. CHP Elazığ milletvekilliğinde listeyi ben yapacağım. Benden sonraki her adayımız benden genç olacak. Onları yetiştireceğim bir dahaki dönem hangisi başarılı olursa ön plana çıksın. Elazığ’da ön seçim yok” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2022, 12:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109