Milletvekili Erol: Devlet Geleneklerine Uygun Değişikliklerin Yapılması Her Zaman Olağandır

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası açıklamalarda bulundu. Milletvekili Erol yaptığı açıklamada Elazığ Valiliğine atanan Ömer Torman’a başarılar diledi.

Milletvekili Erol: Devlet Geleneklerine Uygun Değişikliklerin Yapılması Her Zaman Olağandır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de merakla beklenilen Valiler Kararnamesi yayımlandı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Valiliği görevine getirilen Ömer Torman’a başarılar diledi

EROL: YENİ ATANAN VALİ ÖMER TORAMAN’A BAŞARILAR DİLERİM

Milletvekili Erol, "Bürokraside mevzuata ve devlet geleneklerine uygun değişikliklerin yapılması her zaman olağandır. Afet yaşamış bir il için; sorunların çözümü, vatandaşın taleplerinin ve mağduriyetinin giderilmesi, afet sonrası sürecin yönetilmesiyle ilgili en önemli idari makam valilik makamıdır. Ömer Toraman’ın Elazığ Valiliği’ne atanması ile kendisi 24 Ocak depreminden bugüne kadar Elazığ’da görev yapan 3. Vali oluyor. Görevden alınan valimiz Erkaya Yırık Bey’in Elazığ’a atandığı ilk günden itibaren sorunların çözümüyle ilgili elinden gelen çabayı sarf ettiği bir gerçektir. Aynı zamanda Sayın Vali’nin, iktidar partisinin siyasetçileri tarafından sürekli baskı altında tutulmak istenmesi, devleti temsil eden valilik makamını hoş olmayan tartışmalara muhatap etmiştir. Görevden alınan Erkaya Vali’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Yeni atanan Vali Sayın Ömer Toraman’a başarılar dilerim.  Göreve atanan yeni valinin geçmişteki deneyimleri, İl’de yaşanan sorunların çözümü için önemli referanstır. Başka illerde valilik yapmış, Elazığ Vali Yardımcılığından ilimizi tanıyan deneyimli bir valinin atanmasını önemli görüyorum. İl’in beklentileri ve sorunları çok, yeni valimizin bu noktada çok işi olacak. Vali Bey’e kolaylıklar dileyerek, kendisine, ailesine ve ilimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” diye kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığın iyi bir valiye ihtiyacı var lütfen gelen lider ve gayretli olsun
Elazığın iyi bir valiye ihtiyacı var lütfen gelen lider ve gayretli olsun - 2 hafta Önce

Valinin kesin değişmesi gerekiyordu , vali vasattı yetersizdi tecrubesizdi ankarada lobisi yoktu.. bu yeni gelecek olan vali geldiği konumdan eğer sürgün olarak gönderilmemiş ise çok iş görebilir çok sorunu yok edebilir keyfi isterse.. ankarada lobisi ve çevresi vardır artık çünki.. ama yoğun bir işi bırakıp kafa dinlemeye elazığa geliyorsa sıkıntı büyük..inşAllah güzel işler yapar elazığı ilk kez bu kadar sorunlar yumağı olarak görüyorum , vekiller çok vasat bekediye başkanı çok vasat , bürokratlar çok vasat muhtarlar vasat vizyoner iş bilen ağırlığı olan birisi bu işi yapabilir gelen adam da da eğer sürgün değilse bu işi yapabilir... okullar falan yok ortada yollar daraltılıyor park alanları satılıyor kaldırımlara binalar yapılıyor, köy konutları rezalet , toki adam akıllı işlemiyor, tokilerin sosyal alt yapısı rezalet durumda ama bütçe verilir ve güçlü liderlik sergilenirse çözülemeyecek sorunlar değil... elazığda 3-4 vekil çıkarabilmek içinde sorunların çözülmesi gerekiyor. Yoksa ak parti tarihi hezimet yaşar bu şehirde.... tarihinde ilk defa.. hayatında ak partiye toz kondurmayan insanlar bile sağlam soğumuş vr bilenmişler partiye... kümes gibi evler kaldırıma yapılan binalar daraltılan yollar olacağı buydu zaten başka ne bekleniyordu.. ortada okul falan yok iki yıl olmuş deprem olalı.. eğitim de türkiye geneli alt yapıda en kötü olan şehir elazığ mesela.. tr de öğretmen evi olmayan okulları olmayan başka böyle şehir yok mesela.. herkes şerafettine bağlamış ama bu gidişle o da gidici.... taban çok tepkili sene olmuş 2021 yol daraltan iradeye oy verecek yada alkışlayacak değillerdi herhalde... belkide bu valiyi elazığa sürmüşlerdir boşuna hevesleniyoruz aynı tas aynı hamam devam edecek..

Bahtiyar
Bahtiyar - 2 hafta Önce

Ne şiş yansın ne kebap, Vekil bey Elazığ sorunlarına vakıf değil meclise verilen soru önergelerini hep başka ilin vekilleri veriyor. Elsyum olayında ve Elazığ da olan birçok olumsuz olayda sessiz kaldı. Elazığın onlarca sorunu var mecliste dile getiremiyor.

Kitlere kadro
Kitlere kadro - 2 hafta Önce

Bahtiyar ckk hakli konusmussunuz surekli kitlerde calisanntaseron isciler kadro disi tutulup haksizliga ugratildi halen kolelik sistemi diye tabkr edilen taseron sistemi devam etmekte ama sayin vekiller nedense hic bu konuyu dile getirmedi kitlerin bir kismi ozellesti ve ordaki arkadaslarimiz bu umutlarini yitirdi neden sessiz kaliniyor hani adalet

Scarface
Scarface @Kitlere kadro - 2 hafta Önce

Peki bu sorunu Elazığın 4 lü çetesine sorup onlardan çözüm istiyormusunuz , adam tek başına ne yapacak acaba , her sene meclise gönderdiğiniz 4 lü 5 li çeteden isteyin isteyeceklerinizi , biz Gürsel Beyden razıyız , sağolsun varolsun

Yaralı yüz .
Yaralı yüz . - 2 hafta Önce

Yaraliyüz yine talimatla ortada.Sizr ne Elazığ'dan,Elazığin sorunlarından.Siz kendi sehrinizle ilgilenseniz biraz haaaaa.Kemikcilikbruhunuza işlemiş.

Yorolo yoz
Yorolo yoz @Yaralı yüz . - 2 hafta Önce

Gelmiş yine aynı basmakalıp kelimelerle, yine Gürsel Erol'un milletvekili olmasının hıncı ile klavyeyi yumruklayarak yorum yapıyor. Senin gibi biatçıların çıldırması kadar daha iyi bir hizmet mi olurdu? Gelecek ilk seçimde de hıncından duvarları yumruklarsın artık.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109