Milletvekili Erol, Gençlik ve Spor Bakanlığının Bütçe Görüşmesinde Elazığspor’u Gündeme Getirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, son olarak deprem sonrası yaşanan sorunları İçişleri Bakanlığı bütçe toplantısında dile getiren Milletvekili Erol, bu kez de Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe toplantısında Elazığspor’un sorunlarını aktardı.

Milletvekili Erol, Gençlik ve Spor Bakanlığının Bütçe Görüşmesinde Elazığspor’u Gündeme Getirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nun da söz alarak Elazığspor ile ilgili açıklama yaptı.

EROL: GENÇLERİN AKTİVİTELERİNDE İNANILMAZ KIRGINLIKLAR YAŞANDI

Elazığ’ın bir çıkmazı olduğunu aktaran Erol, “, 2020 yılında bir deprem yaşadık, bu depremden dolayı oradaki günlük yaşam akışında, gençlerin aktivitelerinde inanılmaz kırgınlıklar yaşandı, inanılmaz şekilde umutsuzluklar yaşandı. Şimdi, orada insanların beklentileri ve talepleri her ilçede bir spor kompleksinin yapılması. Elazığlılar’ın ilgi gösterdiği, yıllardan beri sahip çıktığı Elâzığ için bir marka değeri olan ama ekonomik sorunlardan dolayı, sahipsizlikten dolayı küme düşen Elazığspor. Özellikle Elazığspor'a da destek çıkmanızı ki bununla ilgili Sayın Binali Yıldırım Başbakanlığı döneminde Elazığ'da söz vermişti, Elazığspor'a destek çıkılmasıyla ilgili ama sonraki süreçte değişen sistemden dolayı kamuda görev almayınca bu söz de yerine getirilmedi. Biz Spor Toto Başkanlığımızın ve bakanlığın Elazığspor'a da destek vermesini  istiyorum,” dedi.

EROL: KADIN BASKETBOL VE HENTBOL TAKIMLARINA DESTEK

Elazığ’ın sorunlarını anlatmayı sürdüren Erol, “Elâzığ için son derece önemli bir konuyu daha belirtmek isterim. Elâzığ'da 2 tane kadın basketbol takımımız var.  Yani bu Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Anadolu kentlerinde kadın basketbol takımlarının bu seviyede bir ligde olması son derece önemli. Bunlardan birincisi, Süper Lig'de ve Avrupa liglerinde, şampiyonlar liginde oynadılar. Elazığ İl Özel İdaresi Basketbol Takımı; birisi de birinci ligde. Aynı zamanda, kadın hentbol takımı da var. Bu takımların Elâzığ'da desteklenmesiyle ilgili taleplerimiz var. Yani bu bölgelerde kadınların spora dâhil edilmesi, kadınların spora ilgi duyması son derece önemli ama doğal olarak, ekonomik sorunlardan dolayı çoğu zaman gittikleri yerde uygun şartlarda barınma, ulaşım sorunlarıyla ilgili bile sıkıntı yaşar hâle geldiler” ifadelerini kullandı.

EROL: ELAZIĞ'DA 2 YURDUN PLANLANMASIYLA İLGİLİ DE SÜRECİN ŞİMDİDEN BAŞLATILMASIYLA İLGİLİ TALEBİM VAR

Elazığ’ın yurt konusunda çok kötü durumda olmadığını belirten Erol, “Özellikle, Fırat Üniversitesinin köklü bir üniversite olmasından kaynaklı kendi içerisinde, bünyesinde de yurtların olmasından dolayı yurt sorunu çok yoğun yaşanmadı. Ama ileriye yönelik Fırat Üniversitesinin öğrenci kapasitesinin artmasına yönelik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün 2 tane yurt yapımıyla ilgili teklifi var. Bu kısa vadeli değil, öncelikli olarak arkadaşlarımızın talep ettikleri illere öncelik verilmeli ama uzun vadede Elâzığ'da 2 yurdun planlanmasıyla ilgili de sürecin şimdiden başlatılmasıyla ilgili talebim var, bu talepleri bakanlığınız bürokrasisi ve şahsınıza iletiyorum. Yine, sözümün başında söylediğim gibi, konuşmamın başında söylediğim gibi, 2022 bütçenizin hayırlı olmasını diliyorum, ekibinize ve kadronuza başarılar dilerim” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mithat
Mithat - 2 ay Önce

Bir gün sende Hem yüklü vekil maaşını hem de aynı zamanda 5 asgari ücretlinin toplam maaşından fazla vekil emekli maaşını aynı anda alıp vatandaşı gramla et, tane ile meyve almayı tavsiye edersen sana ve senin partine de ittifakına da koalisyonuna da oy vermem.

Spor müdürü de vekillik peşinde
Spor müdürü de vekillik peşinde - 2 ay Önce

Gürsel bey yakında spor müdürü ile karşılıklı mecliste atışırsınız. Adama müdürlük az geldi şimdi vekillik ve başkanlık peşinde. Suphi ve Sedat ın kuyusunu az kazmadı kuyucu Samet

murat
murat - 2 ay Önce

tek korkumuz bir gün Elazığ CHP'li oldu diyecekler. Bu korkuyla yaşıyoruz ama halkımızın tebessümüne tek sebep sizsiniz sayın vekilim. İnşAllah siyasetinizi Elazığ'da bağımsız olarak devam ettirirsiniz diye temenni ediyoruz.

ilker
ilker @murat - 2 ay Önce

Elazığda CHP birinci parti olsa ne olur mesela yazar mısın murat?

B.
B. @murat - 2 ay Önce

Ali Haydar, yirmi yıldır yaşanılan ne peki?

Haydar Ali
Haydar Ali @murat - 2 ay Önce

He he siz başa gelseniz böle olursunuz işte önce saygı herkesi severik filan elize fırsat geçse ne olduğuz belli yürüüü zaten rüyanızda olursuz iktidar

Sen verme oyun lazım değil
Sen verme oyun lazım değil @murat - 2 ay Önce

Sen verme arkadaş oyunu lazım değil ya , sen sevdiklerine oyunu verdiklerine layıksın. Ayet hafis var olduğunuz gibi yönetilirsiniz diye. Sen nasılsan seningibilere ver onlar yönetsin seni

- 2 ay Önce

Her şeyimiz tamam fıstığı yesilimiz eksik yere gire sizin sporunuz

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109