Milletvekili Erol İzmir’deki Yöresel Ürünler Fuarına Katıldı

ELDERFED’in düzenlediği Elazığ yöresel ürünler lezzet fuarına katılan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Erol İzmir’deki Yöresel Ürünler Fuarına Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol Ege Elazığ Dernekler Federasyonu öncülüğünde İzmir’de, devam eden Elazığ yöresel ürünler ve lezzet günleri fuarına katılarak vatandaşlar bir araya geldi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Ege ELDERFED’in düzenlediği Elazığ yöresel ürünler ve lezzet fuarında konuştu.

EROL: İZMİR VE ELAZIĞ ARASINDA BİR GÖNÜL BAĞI VAR

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bu gün İzmir'de olmak bizim için son derece anlamlı. İzmir ve Elazığ arasında bir gönül bağı var. İzmir ile Elazığ arasındaki gönül bağı nedir ? Birincisi devlete, vatana ve millete olan bağlılık ve sadakat, ikincisi ise Fethi Sekin şehidimiz. Elazığlı hemşehrimiz Adliye binasına yönelik terör örgütünün hain saldırısına karşı silahında ki mermi bittiği halde oradaki bir katliamı engellemek adına hayatını ortaya koyarak İzmir'in değerlerine, devletimizin değerlerine, milletimizin birliği ve beraberliği için şehit oldu. Ben buradan İzmir halkına ve  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e  Fethi Sekin adını caddelerde, meydanlarda ve feribotlarda yaşattığı için teşekkür ediyorum. Çünkü İzmir'in Elazığ'ls gönül bağı devam edecek. Bu gün aramızda Karşıyaka, Narlıdere Belediye Başkanlarımız ve Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka İlçe başkanımızda var. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu her yerde Elazığ ile bir gönül bağı var. 24 Ocakta bir deprem yaşadık. Deprem sonrası birçok mağduriyet ve ihtiyaçlar oldu. Cumhuriyet Halk Partili bütün belediyeler Elazığ'a karşı hem vicdani sorumluluklarını yerine getirmek için hem de oradaki vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin sorunlarına derman olmak için ellerinden gelen herşeyi yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. Ne yapıyorlar ? Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer Cumhuriyet eğitimine katkı vermek için Elazığ'da  birer tane okul yaptırıyorlar. Ben İzmir'den bu üç belediye başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Çünkü bizim için Cumhuriyet önemli. Cumhuriyet değerlerine uygun çocuklarımızın eğitim alması da önemli. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerini ve yol arkadaşlığını hayatımızın her anında yaşatmayı,  korumayı ve kollamayı bir görev biliriz. İzmir ve Elazığ'ın gönül bağları bunlar. İzmir ve Elazığ'ın gönül bağları bir terör karşıtlığı, PKK'ya, YPG'ye, FETÖ'ya, IŞİD'e karşı terör karşıtlığı. İki devlete olan sadakatı, vatana olan inancı ve Cumhuriyet değerlerini sahiplenme duygusuyla İzmir'in değerleriyle örtüşüyor. Onun için İzmir bizim için önemli "dedi.

EROL: BİZ HER DÖNEM VATANDAŞIN KARŞISINDA OLAN TÜM FAŞİST UYGULAMALARA KARŞI DİK DURDUK

Milletvekili Erol "Biz hayatımızın her alanında demokrasiyi, insan haklarını, evrensel değerleri, özgürlükleri savunan bir anlayıştan geliyoruz.Gün geldi bu toplum üzerinde insanların kılık ve kıyafetleri, başörtülerinden dolayı 28 Şubat faşist zihniyetide eleştirdik. Gün geldi Ergenekon ve Balyoz sürecinde cumhuriyet generallerinin haksız yere yargılanmalarını eleştirdik. Gün geldi FETÖ terör örgütünün devleti ele geçirmek kurduğu oyunu bozmak için onların oyununuda eleştirdik. Ama günümüz eleştiri günü değil, günümüz Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi Cumhuriyetin değerleriyle, devlet gelenekleriyle ve Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerini sahip çıkarak yeni bir devlet anlayışını getireceğiz. Ben bu duygularla hepinize teşekkür ederken Elazığ'lı esnaflarımızı burada ağırlamaktan ve onların ağırlaşmasında katkı veren Karşıyaka ve Narlıdere belediyesi başkanlarımıza İzmir Federasyon, dernek başkanlarımıza ve emeği geçen Elazığ Belediye başkanımıza, Elazığ Valiliğimize ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum " diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Belediye başkanı adayı ol
Belediye başkanı adayı ol - 1 yıl Önce

Belediye başkanı adayı ol. En az %35 oy var.

Zeynel A.
Zeynel A. - 1 yıl Önce

Nerede bu dimbilti orada buluntu.Sana ne Elazığ'dan,sen git memleketin Tunceli'de bir haftadır yediğin naneyi temizle.Ana Fatma'nın kapısına aslan putu koyup , altına da ismini yazmanın öfkesi hala Tunceli'de devam ediyor,hemde kendini " sayın" diye apoletlendirerek.Cehaletin böylesi hiç görülmedi .

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109