Milletvekili Erol: Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ’a Gelecek

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cuma günü Elazığ’a geleceğini söyledi. Erol, yaşanan Elazığ depremi sonrasında Türkiye’nin siyaset dışında bir acının paylaşılmasında birliktelik oluşturduğunu söyledi.

Milletvekili Erol: Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ’a Gelecek

Cuma günü yaşanan 6.8’lik depremin ardından gece saatlerinden itibaren Elazığ’a gelerek, çalışmalara katılan, yerinde inceleyen ve vatandaşlara destek veren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye’nin siyaset dışında bir acının paylaşılmasında birliktelik oluşturduğunu söyledi.

EROL: ELAZIĞ EVLİYALAR DİYARI

Milletvekili Erol, “Evliyalar diyarı diye adlandırılan Elazığ’ın gerçekten evliyaların el uzattığı ve Elazığlıları daha büyük bir acıdan kurtardığı bir süreç olarak değerlendiriyorum. Sayın genel başkanımız 31 Ocak Cuma günü saat 14.30’da Elazığ’a gelecek. Biz özellikle sayın genel başkanımız depremin olduğu gün ben bizzat telefonla arayarak kendisine deprem olduğunu, Elazığ’a gidiyorum dediğimde sabahleyin bende geleceğim ifadesini kullanarak hazırlık yapın sabah bende deprem bölgesine gelmek istiyorum dediğinde ben sayın genel başkanımdan bir ricada bulundum. Dedim ki ‘efendim deprem süreci ile ilgili, oradaki hazırlıklar, oradaki kurtarma operasyonları bitmeden sizin Elazığ’a gelmeniz doğru olmaz diye’ sayın genel başkandan ricada bulundum. Görüyoruz ki aslında doğal olarak bir deprem bölgesinde, bir afet bölgesinde gerçekten orada görevlendirilen bir koordinatör bakanın dışında aslında o ile devlet protokolünün gitmemesi lazım” ifadelerini kullandı.

Elazığ’a Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hüseyin Alan ve üniversite akademisyenlerini davet ettiklerini ve araştırma yaptıklarını belirten Erol, Cumartesi günü elde edilen verilerin kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

EROL: MAĞDUR OLAN İNSANLARA GÜVENCE VERDİK

Milletvekili Erol, “Devletimiz, hükümetimiz, belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, valiliğimiz… sizin sorunlarınızı ve sıkıntılarınızı çözecektir. Ve bu ilin milletvekili olarak bunun teminatı da benim diye gittiğim yer yerde topluma mahalledeki bu depremzede mağdur olan insanlara güvence verdik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7