Milletvekili Erol, Kılıçdaroğlu’na Rapor Sundu

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, taşınmaz kültür varlıklarının durumu ve yapılması gerekenlere ilişkin hazırlanan raporu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.

Milletvekili Erol, Kılıçdaroğlu’na Rapor Sundu

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle depremlerden etkilenen 11 ilde yer alan Kültür Varlıkları da hasar aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde depremden etkilenen kentlerde yer alan Taşınmaz Kültür Varlıklarını durumu ve yapılması gerekenlerle ilgili bir çalışma başlatıldı.

Bu doğrultuda CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Ankara Milletvekili Nihat Yeşil hem kültür varlıklarının durumunu tespit etmek hem de yapılması gereken çalışmalarla ilgili veri toplamak amacıyla deprem bölgesinde görevlendirildi.

3 Milletvekilinden oluşan heyet deprem bölgesinde yaptığı çalışmayı tamamlayarak bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapor, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunuldu.

EROL: YAPILMASI GEREKENLERE İLİŞKİN HAZIRLADIĞIMIZ RAPORU GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA ARZ ETTİK

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Milletvekili Erol, “Deprem bölgesinde yer alan Taşınmaz Kültür Varlıklarının durumu ve yapılması gerekenlere ilişkin hazırladığımız raporu İstanbul Milletvekilimiz Akif Hamzaçebi ve Ankara Milletvekilimiz Nihat Yeşil ile birlikte Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na arz ettik” dedi.

Hazırlanan raporun yapılacak çalışmalara öncülük etmesi bekleniyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137