Milletvekili Erol, Kurayı Takip Etti

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak 550 kişilik kadroya 4 bin 399 kişi başvurunca noter huzurunda kura ile çekim yapıldı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da kurayı vatandaşlarla birlikte takip etti.

Milletvekili Erol, Kurayı Takip Etti

İŞKUR'un İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışması için 550 kişinin alınacağını duyurmasının ardından 4 bin 399 kişi başvuru yaptı.

Başvurunun çok olması nedeniyle bugün işe alınacak kişilerin belirlenmesi için Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda 1. Noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Kura çekimine iş başvurusunda bulunan adayların yanı sıra CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’da katıldı.

Milletvekili Erol, vatandaşlarla birlikte kura çekimini takip etti.

EROL: ADİL DAVRANILMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Kura çekimiyle İŞKUR’dan 550 eleman alındığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “İçeride noter huzurunda katılımcıların, müracaat edenlerin huzurunda kura çekimi var. Doğru yol ve yöntem budur. İş için müracaat edenlerin hepsi gariban, işe ihtiyacı olan insanlar. Siyaset kurumunun ve siyasetçilerin bunların arasından taraf olmak yerine bunların adil bir şekilde kendi haklarını kura yöntemiyle belirlenmesine destek vermesi lazım. Bizde destek vermek ve adil bir kura çekiminin olduğunu göstermek, denetlemek ve izlemek için göstermek için buradayız. Bundan sonra İŞKUR’dan ve kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan personelle ilgili alım, aynı yöntem ile olacak. Bizde bunların doğru yapılıp yapılmadığını denetleyeceğiz. Adil davranılmasını sağlayacağız. Kurada çıkan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Çıkmayanlar ise umutsuz olmasın. Çünkü Elazığ’da İŞKUR’da kullanılan toplam sayısı 4 bin 250, bunun sadece kullanılabilir olduğu 550. Bu ara ara gelecek ve geldikçe de aynı yöntemle bu personeller tespit edilecek” dedi.

AKINAŞ: GERÇEKTEN DEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE İŞ YAPILMIŞTIR

Annesinin başvurduğunu ve çıkmadığını dile getiren Miraç Akınaş, “İnşallah ihtiyacı olanlara çıkmıştır. Gerçekten demokratik bir şekilde iş yapılmıştır. İsterdik ki bize de çıksın ama yapacak bir şey yok” diye konuştu.

10 senenin ardından kurada isminin çıktığını aktaran Bihter Tutar ise, çok sevinçli ve mutluyu olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet künkül
mehmet künkül - 2 yıl Önce

HELAL OLSUN SANA SAYIN VEKİLİM,RABBİM KOLAYLIKLAR VERSİN.BİR DAHAKİ DÖNEM OYLAR SENİNDİR KRAL

Milletvekili
Milletvekili - 2 yıl Önce

Sayın EROL milletvekili nasıl olmalı sorusunun en güzel cevabı

SIRADAKİ HABER

banner7