Milletvekili Erol: Pertek Köprüsü Hem Elazığ İçin Hem Karadeniz İçin Önemli Bir Güzergah

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde konuştu.

Milletvekili Erol: Pertek Köprüsü Hem Elazığ İçin Hem Karadeniz İçin Önemli Bir Güzergah

CHP Elazığ Milletvekili Erol, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerine katıldı. Vekil Erol konuşmasında 26. dönem Tunceli milletvekilliği döneminde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Tunceli'de gerçekten çok ciddiye alınacak işler yaptıklarını dile getirerek teşekkür etti.

EROL:  KARADENİZ- ELÂZIĞ BAĞLANTISI TAMAMEN BU YOL GÜZERGÂHINDAN TERCİH EDİLEN BİR YOL HÂLİNE GELDİ

Konuşmasında Elazığ- Pertek- Tunceli arasındaki yola dikkat çekerek devam eden Erol, ''Şu anda şehirde yani Elâzığ ve Tunceli'yi birlikte değerlendireceksek bir köprüye acil ihtiyaç var. Sayın Bakanım; bu da Pertek Köprüsü. Tunceli-Pertek yolu, son derece standartları yüksek bir yol yapıldı, şu anda Karadeniz- Elâzığ bağlantısı tamamen bu yol güzergâhından tercih edilen bir yol hâline geldi. Yazın özellikle burada binlerce araç feribotla karşıdan karşıya geçmek için inanılmaz bir zaman kaybı ve uzun kuyruklarla karşı karşıya.'' dedi.

EROL: KEŞKE KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ YERİNE PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMIŞ OLSAYDI

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ''Sayın Bakanım, ben Bakanlığınızın aslında yanlış bir uygulamasından öncelik sırasına göre projelerinizdeki hatadan da bahsetmek istiyorum, Elâzığ'da Kömürhan Köprüsü. Kömürhan Köprüsü eski, şu anda faaliyette olan Kömürhan Köprüsü değil, 1983 yılında başlamış, 1986 yılında faaliyete geçmiş, Keban Barajı'ndan sonra. Şu anda orada yeniden bir köprü yapıldı, Kömürhan Köprüsü yapıldı; yaklaşık maliyeti şu anda 9 milyon civarında. Mühendislik harikası bir köprü ama şu anda o bölgede acil ihtiyaç olan bir köprü müydü? Şu anda acil ihtiyaç olan bir köprü değildi çünkü zaten orada bir köprü vardı, duble yol vardı, çift şeritli bir yol vardı; orada bir tünel yapıldı, köprü yapıldı. Trafik akışıyla ilgili bir buçuk dakikalık zaman tasarrufu sağladı, yalnızca bir buçuk dakikalık. Bu, acil bir köprü değildi. Niye? Zigana Geçidi gibi veya iklim koşullarından kaynaklı tünel açılması, köprü yapılması gereken riskli bir alan da değildi; duble yoldu, çift şeritli yoldu, köprüyle ilgili herhangi bir sorun yoktu. Keşke kaynaklar doğru kullanılabilse yani bu köprünün yerine Pertek Köprüsü yapılmış olsaydı.'' dedi.

EROL: ÖZELLİKLE PERTEK KÖPRÜSÜ'NÜN GÜNDEME ALINMASIYLA İLGİLİ TALEBİMİZ VAR

Konuşmasını sürdüren Erol ''Pertek Köprüsü şu anda acil bir ihtiyaç. Yani Karadeniz ile doğuyu birbirine bağlayan, hem nakliye taşımacılığında hem insan taşımacılığında ve insanların seyahatlerinde kullandıkları bir bölge hâline geldi ve inanılmaz şekilde bir talep var o bölgede. Özellikle Pertek Köprüsü'nün gündeme alınmasıyla ilgili talebimiz var Sayın Bakanım, bunu yalnızca Elâzığ Milletvekili olarak değil, geçmiş dönemde de Tunceli Milletvekili olduğum için acil bir ihtiyaç olarak söylüyoruz. Bu, yalnızca Elâzığ'ı, Tunceli'yi ilgilendiren bir yol da değil, Karadeniz'in kuzey-güney bağlantı hattını, kuzeyi ile güneyi bağlama hattıyla ilgili de inanılmaz zaman tasarrufu sağlayacak ve yolu kısaltacak bir proje. Elâzığ'da kara yollarıyla ilgili bir talebimiz var mı? Genelde Karayolları Bölge Müdürlüğü Elâzığ'da çok başarılı bir bürokrasiye sahip. Geçmişten bugüne kadar -yalnızca bu dönemle ilgili değil- bir gelenek, bir kültür oturmuş Bölge Müdürlüğünde. Yollarımızla ilgili genel bir sorunumuz yok. Yalnızca Baskil ilçemizin yoluyla ilgili bir talebimiz var, diğer ilçelerimizin yolları standartları yüksek yollar ama Baskil ilçemiz hâlâ eski bir yol ve o yol kaza oranı çok yüksek bir yol. Baskil yolunun gündeme alınmasıyla ilgili bir talebimiz var.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 1 hafta Önce

Elazığ’ın en önemli sorununu dile getirmiş çok sağ olsun. Ancak iktidar milletvekillerinin hiç umurlarında değil. 20 yıl oldu hiç gündeme getirilmiyor. Yazık sahipsiz Elazığ.

adam adam
adam adam - 1 hafta Önce

adam adam... adamın hası adamın dibi.. şu imar konusunda da bir ağırlığını koysa çok daha güzel şeyler olacak ama. bakalım ne olacak..

Tavlacı Zülfi Üsküreci Metoya karşı
Tavlacı Zülfi Üsküreci Metoya karşı @adam adam - 1 hafta Önce

Bu adamın eli öpülür. Gıralsın gıral gürsel reisss

ELAZIĞLI
ELAZIĞLI @adam adam - 1 hafta Önce

yolları dar olmayan bir şehir, otopark sorunu olmayan, tarafiği akan bir şehir hayalimiz var.. buna vesile ol başımızın tacı yapalım seni gürsel baba

Zlf
Zlf - 1 hafta Önce

Elazığın sorunlarını dile getirdi diye şimdi akp yalakaları ortaya düşerler

Dadadada
Dadadada - 1 hafta Önce

Trolcükler nerdesiniz?

Dadadada
Dadadada @Dadadada - 1 hafta Önce

Duygulandırdın "ulan" bizi. :( Şaka şaka, çok eğlendiriyorsun. Kıvırma, tepin.

Dansöz olmayi seversiniz
Dansöz olmayi seversiniz @Dadadada - 1 hafta Önce

Kivirmak yagmur nereye yagarsa tarlayı otaya tasimak size yakısir .kivirrrrr . Anca boyle parmakta oynarsiniz .devletin hizmetlerinin uzerine konup tepinirsiniz hadi kivirrrrr

Dadadada
Dadadada @Dadadada - 1 hafta Önce

Gelmiş bile. Merhaba trolcük. Hadi, klavyeyi yumruklayarak, tepinerek bizi eğlendir "ulan" trol.

Şakşakçılar
Şakşakçılar @Dadadada - 1 hafta Önce

Ulan eger gürsel pertek köprüsunun yaptirilacagini duyupta bu konusmayi yapmadiysa bende hic vir şey bilmiyorum hahahaha her daim bunu yapiyor onceden yailacak soylentisi çikan hzimetleri araştirip sanki kendi yaptirmiş fikir kendisininmis gibi hemen o konsumayi mecliste yapiyor .çokkk fena çokkkkk degişik birisi Allah firsat vermeye .yeminle ne yaoacagi belli olmayan tipler her daim en anlsilmayan asla çözulemeyecekler tiplerdir aha yaziyorum buraya bunun elazigi hiçç sevmedigini birisi ispatlayacak ama ne zman kim ? Ben sırrı süreyya diyorum bakalim

Dadacilar
Dadacilar - 1 hafta Önce

Kemik yalayicilari,kapikullari yine shovmen reklamında.Zorlamayin parça kırarsınız.

metin
metin @Dadacilar - 1 hafta Önce

yirmi yıldır aynı adamları seç ölümüne savun sonra başkasını kemik yalayıcılığıyla suçla (her gürsel erol haberinde aynı yorum). içindekinin dışa vurumu bu olsa gerek.psikolojik bir şey bu.karşı tarafı suçladıkları şeyi bizati kendilerinin yapıyor olması psikolojik bir sorundur.yirmi yıldır ölümüne savunan sizsiniz kim yallayıcı acaba? neyini yalayacağız?adam pertek köprüsünü gündeme getirmiş.senin yaladıkların niye yapmıyor?

Dandinista
Dandinista @Dadacilar - 1 hafta Önce

Sevimsizlik abidesi Ali Haydarcık.

Meto
Meto - 1 hafta Önce

Yirmi değil ,sonsuza kadar destegiz.Zerre kadar menfaat bekleyen gavat tır.20 yılda ülkeyi çağ atlatan bir harekete can feda.Bazilari vardır" Kulakları var işitmez,kalpleri ve gözlerinde perde vardır" işte bunlar için hickimsenin yardımı olamaz.Cehenneme sürüklenerek yüzüstü götürülürler.Kimdir bunlar;Kâfirler,Zalimler, Fasıklar.Bu sıfat taşıyanlara artık helalleşme yok, ateş var dir.Buyurulmustur.Vesselam.

metin
metin @Meto - 1 hafta Önce

aferin kendini tarif etmişsin.

Ali Yurek
Ali Yurek - 1 hafta Önce

Chp ziyniyetini sevmem ancak bu adam baska. On numara bir aciklama. Helal olsun


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109