Milletvekili Erol ve Başkan Erdem Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ile İstanbul’da bir araya geldi. İkilinin görüşmesinde gündem yine ekonomik kriz oldu.

Milletvekili Erol ve Başkan Erdem Bir Araya Geldi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Tanıtım Günleri için Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen toplantıya katılmak üzere gittiği İstanbul’da Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem ile bir araya geldi.

Ziyarette Cemiyet Başkanı Semih Erdem, Milletvekili Erol’a esnafların son zamanlarda yaşadığı ekonomik sıkıntılara değindi.

Erdem, banka kredilerini yeterince kullanamadıklarını ve kullanılan kredilerde de faizlerin oldukça yüksek olduğunu belirtti.

Esnafların daha rahat kredi kullanması ve esnaflara yönelik kredilerde faizlerin düşürülmesi için bir takım düzenlemeler yapılması gerektiğinin altını çizen Erdem, bu düzenlemelerin de biran önce hayata geçirilmesinin şart olduğunu ifade etti.

Gerek İstanbul’daki iş yerinde gerek sahibi olduğu gazetede ekonomik kriz yüzünden zor günler yaşadıklarını aktaran Erdem, birçok esnafın da aynı durumda olduğunu kaydetti.

“BUNU DAHA NE KADAR SÜRDÜREBİLİRİZ”

Özellikle kurdaki yükselmenin basım ve medya sektörünü çok ciddi krize soktuğunu ifade eden Erdem, “Kriz yok deniyor ama bir iki ay önce kağıdın topu 60 lirayken şimdi 120 lira oldu. Tek gelir kaynağımız olan ihale ilanları da son aylarda oldukça azaldı. Sadece biz değil bütün gazeteler çok zorlanıyor. 2 yıl aradan sonra ihale ilanlarımıza yüzde 20 zam yapılmıştı. Ancak kur farkı ile maliyetlerimiz yüzde 100’ün üzerinde arttı ve artmaya da devam ediyor. Bunu daha ne kadar sürdürebiliriz ”dedi.

İstanbul Yenikapı’da 4- 7 Ekim arasında gerçekleşecek Elazığ Tanıtım Günleri etkinliği ile ilgili bir toplantıya katılmak üzere İstanbul’da olduğunu ifade eden Vekil Erol, etkinliğe; İstanbul’da ve İstanbul’a yakın illerde yaşayan tüm Elazığlılar’ın gelmesi gerektiğini kaydetti.

Daha sonra Erdem’in krize ilişkin yorumlarına değinen Erol, birçok esnaftan aynı şikâyetleri duyduklarını, esnafların zor günler geçirdiğini belirtti ve bu zor günlerde esnafın yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini de söyledi.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7