Milletvekili Nazırlı, Kantincileri ve Büfecileri Dinledi

Elazığ’daki temaslarını sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, kantinci ve büfeci esnafıyla buluştu. Çay sohbetinde esnaflarla buluşan Milletvekili Nazırlı, sorun ve talepleri dinleyerek; çözüm bulunması konusunda istişare ederek sorunları ilgili yerlere ileteceklerini söyledi.

Milletvekili Nazırlı, Kantincileri ve Büfecileri Dinledi

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, vatandaş ve esnafla buluşmaya devam ediyor.

Milletvekili Nazırlı’nın bu defaki durağı ise Kantin ve Büfe İşletmecileri Dayanışma Derneği oldu.

Kantinci ve büfeci esnafının çay davetine icabet eden AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, sorun ve talepleri dinleyerek not aldı.

Esnafın sorunlarını paylaşan Kantin ve Büfe İşletmecileri Dayanışma Derneği Başkanı Leyla Yıldırım, büfecilerin yüksek kira ile mücadele ettiğini söyledi.

Kantincilerin ürün tedariği konusunda sıkıntı yaşadığını ifade eden Başkan Yıldırım, büfecilerin de zor durumda olduğunu belirtti. 

YILDIRIM: TEDARİK KONUSUNDA SIKINTILARIMIZ BAŞLADI

Yıldırım, “Elazığ’da 2020 yılında yaşanan büyük deprem, pandemi, yüksek enflasyon ve ardından asrın felaketi dediğimiz 11 ili etkileyen Maraş depreminden sonra en çok etkilenen ve iş yeri kapanan mesleklerden biri de kantinciler. Bununla ilgili kiralarımızda bakanlık düzenlemeler yaptı geçen dönem. Örneğin liseler kirasının yüzde 10’unu ödedi, ilkokullar yüzde 75, ortaokullar yüzde 50’sini ödedi. Maraş depreminden sonra Elazığ’ı da kapsayan 11 ilde devam zorunluluğu kaldırıldı, öğrenciler okula gelmemeye başladı. 2023 yılında okullarımız eğitime başladılar herhangi bir olumsuzluğumuz yok tüm meslektaşlarım iş yerlerinde hazırlıklarını tamamlamaya çalıştılar lakin bununla beraber yüksek enflasyonla birlikte ürün tedarik konusunda sıkıntılarımız başladı. Özellikle ulusal marka ürünlere erişimimiz yok denecek kadar az bunun da sebebinin firmalardan bize ürün çıkarılmadığını, ülke genelinde bir sıkıntı olduğu söyleniyor. Zaten küçük esnafı en çok etkileyen konulardan biri ise ulusal marketler aslında. Bugün birçok meslektaşım ulusal marketlere giderek iş yerlerine ürün tedarik etmeye çalışıyorlar bununla birlikte kar marjlarımız düştü” dedi.

NAZIRLI: DEPREMİN ACI YÜZÜYLE HALA KARŞILAŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Kantinci ve büfecilerle uzun süre sohbet eden AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, iki büyük depremin toplumun her kesimini etkilediğini söyledi.

“Toplumun bütün kesimi ile bir araya gelerek iletişim kanalı kurmaya çalışıyoruz” diyen Milletvekili Nazırlı, sorunların çözümü noktasında istişare edeceklerini ifade etti.  

Nazırlı, “Kantincilerimizin, büfecilerimizin bugün sıkıntılarını dinlemek için bir araya geldik. Başkanım çok detaylı bir şekilde sorunları anlatacak bizlerde bunları dinleyip notlarımızı alıp gerekli mercilerde çözüm noktasında ne yapabiliriz bunları tartışacağız. Tabi depremin acı yüzüyle hala karşılaşmaya devam ediyoruz. Depremin ilk anlarında temel ihtiyaçlarımız olan su, yemek ihtiyaçlarımızdan sonra giyinme, barınma, konaklama ihtiyaçları derken depremin aslında boyunu bugün kantincilerimizle, büfecilerimizle bir araya geldiğimizde de bir defa daha görüyoruz. Maalesef bu deprem sadece yuvalarımızı etkilemiş durumda değil toplumun her kesimini çocuklarımızı, kadınlarımızı, esnaflarımızı, iş insanlarımızı dolaylı veya direkt olarak etkilemiş durumda bugün burada buna bir kez daha şahit oluyoruz. Ağır hasar gören okullarımızdaki işletmecilerimizin sorunları, pandeminin depremin getirmiş olduğu enflasyonla beraber yaşanan sorunlar sıkıntılar her gittiğimiz mecrada, her gittiğimiz alanda bunu görüyoruz yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137