Milletvekili Sermin Balık’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

 Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, Kadın demek; sevgi demek, şefkat demek, anne demek, koruyucu demek, toparlayıcı demek, kısacası emek demektir” dedi.

Milletvekili Sermin Balık’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

BALIK: KADIN DEMEK, EMEK DEMEKTİR

Ak Parti Elazığ Milletvekili Balık“ Kadınlarımız gelecek nesillerimizin mimarları olup, yaşamın her alanında önemli roller üstlenerek üstün fedakârlıkla yaptıkları çalışmalarla, yeni nesillerin yetişmesinde önemli katkılarda bulunmuşlardır. Ayrıca ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ sözünün muhatabı olan kadınlarımız üretken çalışmaları ile toplumumuzun kalkınma sürecine önemli ölçüde destek sağlamaktadırlar. Kadın demek; sevgi demek, şefkat demek, anne demek, koruyucu demek, toparlayıcı demek, kısacası emek demektir. Kadınların hayatın her alanında daha güçlü var olabilmesi için ‘kadınlara pozitif ayrımcılık’ kavramını ülkemize kazandıran Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ile  çağdaş, demokratik, ileri bir toplum için; kadınlarımızın güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmalarını sağlamak için hükümetimiz büyük çaba sarf etti. Kadının ekonomik hayata katılması demek, ülkenin refah seviyesine ve kişinin bireysel olarak kendisine güç katması demektir. Kadınların iş hayatındaki varlığı, sürdürülebilir alkınmanın en önemli göstergesidir.19 yıl boyunca ülkemizde birçok alanda milat niteliğinde adımlar atmanın yanı sıra biz kadınların siyasette temsil oranı AK Parti’mizin iktidarı döneminde yükselmiş, 5 milyonun üzerinde kadın üyesi ile de kadınlarımızın, siyasetin her kademesinde temsiliyeti  Cumhuriyet tarihinde en üst seviyeye ulaşmıştır.Türk kadını geçmiş yüzyıllardan yaşadığımız çağa kadar üzerine düşen bütün görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Kadınlarımızın her meslekte ve özellikle siyasi hayatta daha çok ve daha etkin yer alması yönetimde ve siyasette kaliteyi beraberinde getirdiği tartışılmazdır. Kadınlarımızın, Ülkemizin önce 2023 sonra da 2071 hedeflerine ulaşmasında büyük rol oynayacağına olan inancım tamdır.Bu vesileyle doğumdan başlayarak tüm yaşam boyunca hayatın her alanında varlıklarını hissettiğimiz emekleriyle bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 14:51
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut
Mesut - 3 ay Önce

Bu çok önemli bir haber Elazığ ahaber

Kapakçı
Kapakçı - 3 ay Önce

Nasıl bir milletiz ki sen bize vekil oldun..
Sebep olana galmıya .. sana mevki verene

Ozgur bey
Ozgur bey - 3 ay Önce

Şehir toki kuralsrinda yaşanan adaletsizlik ile çalkalanıyor iken ve bu yasanan ihanetin sorumlulari olarak hala çıkıp hiçbir şey olmamış gibi davranması pes yani...

Zazatronik
Zazatronik - 3 ay Önce

Hııııı çok guzel bir konuşma olmuş sayın vekilim

SIRADAKİ HABER

banner103