Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ün 19 Mayıs Mesajı

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk yayımladığı mesajda, “Türkiye’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Sizler daha çok çalışıp ileride size verilecek görevleri en iyi şekilde yerine getirmelisiniz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ün 19 Mayıs Mesajı

Müdür Feyzi Gürtürk’ün açıklaması şöyle:

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919, milletimizin bağımsızlık duygularının yansıması olup, milli mücadelede zafere atılan en önemli adımlardan birisidir.

Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılan milli birlik ve beraberlik şuuru, kurtuluşa ulaşmamızın ana unsurudur. Bu anlamlı günün gençlerimize bir bayram olarak armağan edilmesi geleceğe ışık tutacak ve aydınlatacak gençlerimiz için son derece önem arz etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe hitabesindeki; “Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir” ifadesiyle 19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesiyle kurulan ve aydınlanan genç Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet ederek gençliğe duyduğu güveni göstermiştir.

Biliyoruz ki siz gençler, Türkiye’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Sizler daha çok çalışıp ileride size verilecek görevleri en iyi şekilde yerine getirmelisiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle,  gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103