Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, Elazığ’daki Son Durumu Açıkladı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, 2021-2022 eğitim öğretim yılı mesajı yayımladı.

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, Elazığ’daki Son Durumu Açıkladı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk yaptığı açıklamada, “Yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ün yaptığı açıklama şöyle:

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Hem ilk kez okulla tanışan hem de okuluna yeniden başlayan sevgili öğrencilerimize, velilerine, arkadaşlarına ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. İlimizde bu yıl 647 okul ve kurumda 110.381 örgün eğitim öğrencisi ve 9041 öğretmen ile yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlıyoruz. Pazartesi günü itibari ile okullarına başlayan öğrencilerimiz ders kitaplarını sıralarında hazır bir şekilde teslim alarak sorunsuz bir şekilde yeni eğitim öğretim yılına başlamışlardır.

24 Ocak Elazığ depremi, ardından salgın süreci nedeni ile okullarımızdan uzun bir süre uzak kalan çocuklarımız için her türlü tedbir alınarak okullarımız çocuklarımız için hazır hale getirilmiştir. 24 Ocak Elazığ depreminde yıkılan 17 okulumuzun yerine 24 yeni okulumuz hayırsever ve devlet desteği ile yapılmaya başlanmış, bu okulların büyük kısmı müdürlüğümüzce teslim alınarak eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir. 13 okulumuzdaki deprem güçlendirmesi tamamlanmış, 15 okulumuzda ise tamamlanma aşamasına gelmiştir.

Okullarımıza temizlik malzemesi, dezenfektan ve maske dağıtım yapılmış bu konuda hiçbir eksik bırakılmamıştır. TOKİ tarafından şehrimizde inşaa edilen yeni rezerv konut alanlarında ikamet eden öğrencilerimizin okula gidiş gelişte sıkıntı yaşamamaları için gerekli tüm çalışmalar yapılarak servis hizmeti sağlanmıştır. Aşağı Demirtaş Geçici Barınma Merkezinde barınan ailelerimiz yeni evlerine taşınıncaya kadar çocuklarının okula erişimlerinin sağlanabilmesi için servis imkanı sağlanmıştır. Çocuklarımızın haftada 5 gün yüz yüze eğitime devam edebilmeleri için tüm öğretmen ve personelimiz ile birlikte velilerimizin de desteklerine ihtiyaç duyuyoruz. Tek amacımız eğitim öğretime ara vermeden bu süreci hep birlikte el birliği ile göğüslemektir.

Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm okullarımız bu süreçte Okulum Temiz Belgesi alarak tüm hazırlıklarını tamamladılar. Kurallara uyduğumuz sürece bu süreci en iyi şekilde geçirebileceğimize olan inancımız tamdır. Bu vesile ile 2021-2022 eğitim öğretim yılının başta ülkemize olmak üzere, tüm öğretmen, öğrenci, eğitim çalışanı ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 17:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müdür Bey.
Müdür Bey. - 3 hafta Önce

Sayın Müdür Bey; siz bu dediklerinize inanıyorsanız, yani herşeyiyle sorunsuz hazırız diyorsanız, gerçekten ülkeye ve memlekete yazık oluyor. Bu dürüst bir tavır değil. Bir çok sorun var.

Sorun
Sorun - 3 hafta Önce

Bahar yattı güz uyandı sözü tamda bu iş için, hala uykuda olan konularda var Örneğin rezerv alanlarına Camiler eksiksiz yapılırken Okulların yapılmamış olması

Huzeyfe
Huzeyfe @Sorun - 3 hafta Önce

Arkadaş TOKİ Çatalçeşme de ki 3 okulda açılmadı,niye yalan söylüyorsun.De bakalım; Çatalçeşme de 1,2,4 etaplardan bir öğrenci Fırat Anadolu lisesi ne nasıl gidecek,servis hizmetide yok.Camilere gelince bitmiş ama kapalı,ibadete acilmadiktan sonra ne ifade eder.Ey müftü kırmızı kravatını çıkar da bir dolaş,zenginleri ziyaret edeceğine görevini yap yada çek git.

Gakkoş
Gakkoş @Sorun - 3 hafta Önce

La gardaş camileri niye karıştırıyorsun demekki Diyanet , Milli eğitimden iyi çalışıyor. Bazı İzmirliler gibi camiden ne istiyorsun.

23
23 - 3 hafta Önce

DEVLETİN EN ÇOK PARA AYIRDIĞI EĞİTİM OLMASINA RAĞMEN OKUL AİLE BİRLİĞİ ADI ALTINDA TOPLANAN PARALARLA OKULLARIN İHTİYAÇLARI YİNE VATANDAŞLARDAN TOPLANAN PARALARLA YAPILIYOR. BİLGİSAYAR ALINACAK PARA, ŞU ALINACAK PARA, BU ALINACAK PARA...

Elazığlı
Elazığlı - 3 hafta Önce

Müdür bey o inşaatta bir tane İbrahim Fidan diye mikrop bir şahıs var siz onunla çalıştığınız müddetçe çok şey kaybedersiniz. Okullar açılmış o tadilatı daha yeni yapıyor mikrop adam.

Kofik gakko
Kofik gakko - 3 hafta Önce

Yegenimin okulunda hizmetli yok koskaca okul 1 tane var,okul ogretmeni para istiyor hizmetli tutalim diye hadi burdan yak

Aksaray
Aksaray - 3 hafta Önce

Müdür bey tüm tokilere servis var sadece Aksaraya yok. Götürüp dag başında ev yaptınız orda oturanlar insan değilmi demek degillermiş sizin gözünüzde o yüzden diğer tokilere bedava servis aksaray tokilerine yok

Gakgo
Gakgo - 3 hafta Önce

Personel yok okullar sınıflar 45 50 kişilik


SIRADAKİ HABER

banner103