Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Çek Cumhuriyetinde

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, 31 Mayıs- 02 Haziran 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nin Brno kentinde düzenlenen IDET 2017 Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarına Türkiye Heyet Başkanı olarak katıldı.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Çek Cumhuriyetinde

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen ve Çek Cumhuriyeti tarafından '' ortak ülke'' olarak davet edildiğimiz fuara, Milli Savunma Bakan yardımcı Şuay Alpay ile birlikte Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Köksal Liman, Aselsan ve Roketsan, Vestel/Ayesaş, BMC, Katmerciler şirketlerinin yöneticileri ve birçok Türk ve yabancı firma temsilcileri fuara katılım sağladı.

Fuar alanında TRT Haber canlı yayına konuk olan Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Çek Cumhuriyeti ile olan Ekonomik ve Ticari ilişkilerimizin hızlı bir şekilde gelişmekte olduğunu, ikili İlişkiler ve karşılıklı yatırımların artmakta olduğunu ifade etti.

Çek Cumhuriyeti Savunma Bakanı Martin Stropnicky ve Bakan Yardımcısı Tomas Kuchta ile ikili görüşmeler gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, 2016 yılında Çek Cumhuriyeti ile olan ticaret hacminin 3,4 milyar dolar düzeyinde olduğunu açıkladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137