Miniklere Geri Dönüşüm Tesisinde Çevre Eğitimi

Daha yaşanabilir bir dünya için ‘sıfır atık’ hedefiyle çevreyi korumaya yönelik çalışmalarını yürüten Elazığ Belediyesi, öğrencilerde çevre bilincini geliştirmeye yönelik eğitimlerini sürdürüyor.

Miniklere Geri Dönüşüm Tesisinde Çevre Eğitimi

Şehit Metin Koza Anaokulu öğrencileri öğretmenleriyle birlikte, Elazığ Belediyesi geri dönüşüm tesislerini ziyaret ederek, evlerden, iş yerlerinden ve kamu kurumlarından toplanan atıklarının cinslerine göre nasıl ayrıştırıldığını ve ne tür işlemlerden geçirildiğini yerinde öğrendi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mustafa Tepe’nin gözetiminde öğrencileri bilgilendiren tesis yetkilileri,  toplanan atıkların plastik, tekstil, ahşap, metal ve cam olarak ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması sürecini anlattılar.

AKTAŞ: SIFIR ATIĞA VERDİKLERİ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Şehit Metin Koza Anaokulu Müdiresi Arzu Aktaş, öğrencilere geri dönüşüm konusunda kazanımlar sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Belediyemizin geri dönüşüm tesisini gezmeye geldik. Öğrencilerimizin burayı görmelerini istedik. Belediyemize yürüttükleri çalışmalardan ve sıfır atığa verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Her atığın çöp olmadığı ve atıkların kaynağında ayrıştırılmasının önemi konularında bilgilendirilen miniklere ziyaretin ardından, Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından boyama kitapları hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103