Mollakendi Belediyesi DAB-BİR’e Katıldı

Doğu Anadolu Belediyeler Birliği (DAB-BİR), Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in başkanlığında toplandı. Başkan Sekmen, toplantıda Mollakendi Belediyesi’nin DAB-BİR’e katıldığını bildirdi.

Mollakendi Belediyesi DAB-BİR’e Katıldı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya DAB-BİR’e yeni dahil olan Belediyeler de hazır bulundu.

Toplantıda Elazığ’ın Mollakendi Beldesine bağlı Mollakendi Belediyesi de DAB-BİR’e katıldı.

Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Mehmet Sekmen, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, markalaşmanın önemine vurgu yaptı.

SEKMEN: ŞEHİRLERİN MARKALAŞMASI SÜRECİNDE BÜYÜK ÖNEM TAŞIYACAKTIR

Başkan Sekmen, “Hızlı değişim sürecinin yaşandığı küreselleşen dünyada, rekabet sadece ülkeler ve şirketler arasında değil, aynı zamanda şehirler arasında da yaşanmaktadır. Şehirlerin ekonomik, iktisadi, siyasal ve sosyal alanlarda uzun vadeli stratejilerini belirlemeleri, planlı ve sürdürülebilir bir şekilde bu değişimi yönetmeleri şehirlerin markalaşması sürecinde büyük önem taşıyacaktır” dedi.

SEKMEN: ŞEHRİMİZİ NAKIŞ NAKIŞ İŞLİYOR, YENİDEN İNŞA VE İHYA EDİYORUZ

“Her birimiz bulunduğumuz ilçenin, yönettiğimiz şehirlerin markalaşması için büyük bir özveri göstermekteyiz” diyen Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ortaya koyduğumuz proje ve fikirlerle şehirlerimizin kültürel ve tarihi dokusunu da koruyarak geleceğe umutla taşıyacağımız kadim kentlerimizi, daha müreffeh ve her alanda kalkınmış marka bir şehir kimliğine taşımak adına her birinizin gösterdiği özveri takdire şayandır. Marka bir ilçe ve marka bir kent için yaşadığımız coğrafyayı bütün katmanlarıyla tanıtmak, kalkındırmak için şehirlerimizin imajına her geçen gün yeni ufuklar ve yeni hedefler çiziyoruz. Bütün bunları ifa ederken de atamız Mimar Sinan’ın yaptığı gibi şehrimizi nakış nakış işliyor, yeniden inşa ve ihya ediyoruz.”

SEKMEN: ÜRETİM ENDÜSTRİLERİNE DE KATKIDA BULUNMAYI HEDEFLEMEKTEDİR

Konuşmasında DAB-BİR’in önemi de dikkati çeken Başkan Sekmen, “Şeffaf ve katılımcılık ilkesiyle belediyelerimizin sosyal ve iktisadi sorunlarını çözme konusunda da kendisine ayrı bir vazife biçen birliğimizin en önemli görevi, büyüyen, gelişen ve değişen şehirlerimize fikir ve öngörülerle destek olmaktır. Doğu Anadolu Belediyeler Birliği, kent ve ilçelerimizin üretim endüstrilerine de katkıda bulunmayı hedeflemektedir” diye konuştu.

Başkan Sekmen, toplantıda Erzincan Belediyesi, Bingöl’e bağlı Karlıova İlçe Belediyesi ile Elazığ iline bağlı Mollakendi Belediyesi’nin DAB-BİR’e katıldığını bildirdi.

Toplantı hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Şakir
Şakir - 3 yıl Önce

Bir ara bir vekilin elini öpe öpe hürmetlerini suna suna ricasını başüstüne ala ala Elazığspor için forma alma taahhüdünde bulunmuştu. Sözünü tuttu mu merak ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner137