MÜBİAD ve TKDK’dan Bilgilendirme Semineri

Münevver Bilim İnsanları ve Akademisyenleri Derneği ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu iş birliğinde Veteriner Fakültesi Öğrencileri için bilgilendirme semineri düzenledi.

MÜBİAD ve TKDK’dan Bilgilendirme Semineri

MÜBİAD ve TKDK tarafından Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri için bilgilendirme semineri düzenlendi.

Seminerde 1 Part 2 kapsamında proje hazırlama ve TKDK destekleri hakkında bilgiler verildi.

YILMAZ: PROJELERİ HAZIRLAYABİLECEK BİR BÖLÜME GİRMİŞ OLUYORUZ

2011 yılında bu yana hizmet verdiklerini dile getiren TKDK Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, “Biz dedik ki  Elazığ’da hizmet veriyoruz ve ilk başta sizleri ilgilendiren ve veterinerlikle ilgili, hayvancılıkla ilgili desteklerimiz v ar ama bugün sadece tarım ve hayvancılık değil, kırsal turizm rektasyon faaliyeti,, yelpazesi geniş olan sektörlerimiz var. Bu sektörlerde çok ciddi danışma ihtiyacımız var işine sahip çıkan. Şu andaki mevcut danışmanlarımızla yürütüyoruz ama çeşitliliğin olması vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi noktasında faydası olacaktır diye düşünüyoruz. Bununla ilgili sizlere Allah izin verirse bundan sonra aşamalı olarak yapacağız. Sadece ben artık proje hazırlamaya etkinim, yapabilirim diye düşünmemek lazım. Artık bir süreç var. Biz 6. Çağrı ilanına çıktık. Bu 6. Çağrı ilanı sizi çok fazla zorlamayacak sizlere o ciddiyetle yaklaştığınız zaman bütün projeleri hazırlayabilecek bir bölüme girmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

ATALAR: SİZLERİN DIŞ İLİŞKİLERİNİZİN ARTMASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Ülkemizde hayvancılıkta sıkıntıların yaşandığını kaydeden MÜBİAD Başkanı Profesör Doktor Ömer Atalar ise, “Memleketimiz için veya sizler mezun olduğunuz yerlerde proje hususunda daha iyi yetişmiş bir alt yapısı güçlü veteriner hekimler olarak bu işin profesyonelleri olarak bu işe el atarsanız ülke hayvancılığımızın belirli bir noktada ufak tefek sıkıntıları oluyor. Bunların müşahedesi noktasında projelerin değerlendirilmesi çok önemli. Onun için bu çağrı dönemlerinde daha profesyonel ellerin değmesi hekim elinin değmesi, sizlerin dış ilişkilerinizin artması bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103