Mücahit Yanılmaz: “Parsel bazlı, kişi bazlı imarı yasaklıyoruz”

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Akçakiraz Belediyesi’ni ziyaret etti. İmar değişiklikleriyle ilgili açıklama yapan Mücahit Yanılmaz, “İmarla ilgili birçok konuları gündeme getiriyoruz. Parsel bazlı, kişi bazlı imarı yasaklıyoruz” dedi.

Mücahit Yanılmaz: “Parsel bazlı, kişi bazlı imarı yasaklıyoruz”

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Akçakiraz Belediyesini ziyaret ederek, Başkan Sabahattin Kaya’dan çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

KAYA: SİZLERLE 60 AYLIK SÜRECİ PAYLAŞTIK

Belde Mahalle Muhtarları ile birlikte Yanılmaz’ı ağırlayan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, sekiz ay sonra AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek “30 Mart 2014’te sizlerle 60 aylık süreci paylaştık Elazığ’dan aldığınız rekor bir oyla Elazığ’ın Teveccühü kazandınız yetkiyi çok bereketli bir şekilde süreci tamamlayarak hizmete dönüştürdünüz Öncelikle ben bir Elazığ vatandaşı olarak yaptığınız hizmetlerden ve katkılardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YANILMAZ: YEREL YÖNETİMLER YASA TASARISI DEĞİŞECEK

Konuşmasına Yerel yönetimler yasa tasarısının değişeceğini ifade ederek başlayan Yanılmaz, “Yaklaşık 3 ay geceli gündüzlü bir çalışma yaptık. Birçok alanda yerel yönetimler yasa tasarısı değişecek. Bunlardan bir tanesi imardır, imarla ilgili birçok konuları gündeme getiriyoruz. Parsel bazlı, kişi bazlı imarı yasaklıyoruz. Tabiri caizse bizim Elazığ’da yapmış olduğumuz revize imar planının şu anda kanunlaşmış halini orada göreceğiz. Nasıl 2016 yılında ve 2017 yılında yaptığımız revize imar planını, parsel bazlı ve kişi bazlı yapmadık, mahalle bazlı, Hicret Mahallesi dediysek oranının bütününü aldık” dedi.

YANILMAZ: CUMHURBAŞKANLIĞIMIZA TESLİM ETTİK

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, “Konu Belediye Başkanlarımızın, Belediye Meclis üyelerimizle ilgili özlük haklarıdır. Özlük hakları üzerinde de bir kısım çalışmalarımız oldu. Biz bu yasa tasarıyla ilgili alt yapı çalışmasını bitirdik. Ve Cumhurbaşkanlığımıza teslim ettik. Komisyonlarda görüşülecek. Ve inşallah akabinde kanunlaşıp, tabiri caizse bir Yerel Yönetimler Reform Tasarısı yeniden gündeme gelmiş olacak” diye kaydetti.

YANILMAZ: HİÇBİR MAZERET VAATLERİN YERİNE GETİRİLMESİNDE ENGEL OLMAYACAK

Yanılmaz, Seçim Döneminde verilen vaatlere değinerek devam etti sözlerine, “Seçim döneminde verilen vaatler var, Hiçbir mazeret seçim döneminde verilen vaatlerin yerine getirilmesinde engel olmayacak. Bütün Trabzon da ki Erzurum’da ki Kars’ta çalışmalarımızda yerinde ziyaretlerimizle Belediye Başkanlarımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle, Muhtarlarımızla ve teşkilatlarımızla bir araya gelerek durum değerlendirmelerini yaptık. Rize bana ait olan illerden bir tanesi. Ardahan, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane. En son eklenen Diyarbakır komşu ilimizi de eklediler benim bölgelerime.  Sorumluluğumuzda olan illere fiilen giderek yerinde çalışmalarımızı takip edeceğiz” dedi.

YANILMAZ: ELAZIĞ’DA OLAN BİTENLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMIYORUM

“Elazığ’da olan bitenlerle ilgili açıklama yapmıyorum” diyen Yanılmaz, “Dikkat ettiyseniz ben Elazığ’da olan biten olaylarla ilgili açıklama yapmıyorum. Ben işime bakıyorum. İşim Elazığ’a hizmettir, Elazığ’a gelecek yatırımlardır, Elazığ’da ki bütün hemşerilerimizin yaşamanı kolaylaştırmak ve kalitesini artırmaktır” diyerek sözlerini noktaladı. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
serdar öz
serdar öz - 3 yıl Önce

İmar konusunda Elazığa verdiği zararı kimse vermedi. Birde çıkmış konuşuyor yazıklar olsun.5 katlık yerlere 15 kat verip müteahhitlerle birlikte birsürü rant oluşturdu.

vecdi
vecdi - 3 yıl Önce

Başkanlığı döneminde Kentsel dönüşüm adı altında kişi bazlı biğna bazlı rantsal dönüşümü alabildiğine uygulayanlar şimdi kalkmıış Başkanlıktan ayrıldıktan sonra yasaklıyoruz diyor.Şaka gibi, Elazığ imarını katlettiler eserleri ile anılacaklar

Haritacı
Haritacı - 3 yıl Önce

Sen Konuşma bu kelimeleri sözde eski başkan.Senin bu şehire verdiğin tüm zarar ortada.Adamına göre 15 kat adamına göre 5 kat şehrin 100 yılını yedin bitirdin sen.Hakkım sana haram olsun helal etmiyorum.

Cengiz
Cengiz - 3 yıl Önce

Acaba elazigda bir önceki başkanın yaptıklarını birisi bu adama hatirlatsaydi.gelisiguzel imarlari ben verdim zaten. Parselledim Elazığ'ı birileriyle. Yaş ben ne ...... Adammisim bak mücahit bey bu isleri yasakladı. Böyle. Dürüst adamlar lazım

Kral 23
Kral 23 - 3 yıl Önce

Elazığin anasını siktin imarını siktin borç bıaktın palulu köpek sen bir piçsin senin vaatlerin hepsi olmadı yalancı köpek Şahin başkan seni geçecek

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109