Müdür Gürtürk: Okullarımızın Bahçelerine Sadece Öğrenci ve Öğretmen Alınacak

İlkokul 1. sınıf öğrencileri ile Anaokulu ve Anasınıfı öğrencileri Uyum Eğitimi çerçevesinde okullarına başladılar.

Müdür Gürtürk: Okullarımızın Bahçelerine Sadece Öğrenci ve Öğretmen Alınacak

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk bugün uyum eğitimi programına katılan öğrencilerimizi bu yıl yeni binasıyla hizmete giren 24 Kasım İlkokulu ve Şehit Metin Koza Anaokulunda ziyaret ederek hem okullarımız tarafından alınan tedbirleri yerinde incelediler, hem de okula yeni başlayan öğrencilerimizin heyecanına ortak oldu.

Okullarımızın çocuklarımızın sağlığı için tüm tedbirleri aldığını ifade eden Müdür Gürtürk;

“Geçtiğimiz hafta içerisinde okullarımızda ihtiyaç duyulacak olan tüm temizlik malzemesi, dezenfektan ve maskeleri okullarımıza gönderdik. Bakanlığımız tarafından salgın için hazırlanan kılavuzu okullarımıza göndererek gerekli tedbirlerin alınmasını istedik ve görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız aracılığı ile de yapılan hazırlıkları denetleme imkanı bulduk.

İlkokula yeni başlayan birinci sınıflarımız ve Anaokulu öğrencilerimiz bu hafta 3 gün boyunca okullarında uyum eğitimlerine katılarak okula alışma sürecini yaşayacaklar. Bu çocuklarımız dersten çok açık hava etkinlikleri, oyun ve okulu tanıma sürecini yaşayacaklar.

Eğitim öğretimin aksamadan sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için tüm velilerimizin alınan tedbirlere uymalarını özellikle istiyoruz. Bu süreçte çocuklarımızın sağlığını koruyabilmek amacıyla okullarımızın bahçelerine sadece öğrenci, öğretmen ve çalışan personelimiz alınacaktır. Velilerimizin bu konuda okul yönetimlerine yardımcı olmalarını istiyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Huzeyfe OĞUZ
Huzeyfe OĞUZ - 2 hafta Önce

Buradan Vali Yırık beye,M.Egitim müdürüne sesleniyorum.Gerci yeni valimiz buraya gelmeden u aktaracaklarim baslatilmaliydi; Bakınız onbinlerce kişi AFAD konutları na taşınmasıyla bulunduğu yerlerden deplase oldu.Geldigimiz,Yemislik,Bizmisen ve de Çatalçeşme de okullar bitmemiş,buralara gelen öğrencilerin ikameti değişti,binlerce çocuğumuz ilkokul, ortaokul,lise düzeyinde eğitim görenler şimdi en yakın okula gitmek istediklerinde karşılarına sorumsuzluk örneği; yok puan,yok kontenjan diye çıkıyorlar.Düşünün bir lise veya ilkokul öğrencisi Çatalçeşme den Fırat Anadolu lisesine 15 km.mesafeden nasıl gidecek böyle bir servis hizmeti de yok.M.Egitim müdürü hergun reklam yapıp medyaya malzeme olacağına oturup bunu planlayıp hiç değilse 4 aylık prefabrik geçici sınıflar oluşturamaz mıydı?Veya konteyner sınıflar yapilamazmiydi.Binlerve ailenin çocuklarının bu mağduriyeti nasıl önlenecek,sanki depremin sorumlusu bu çocuklarmış gibi bir cezalandırma mi yapılıyor.Bu problemi kim çözecek,iktidar,muhalefet görevi üstlenenler niye bu yara için tek kelime etmiyor.Bugun yarın Valilik makamınin önüne binlerce kişinin biriktigi zaman ne diyeceksiniz.Buyrun Sn.Valimiz,derhal bu problemi önceden göemeyen bu müdürü derhal görevden alınız,bekliyoruz.Ayrıca çözüm için, emir verip,çocukların ikametine göre en yakın okullara nakillerinin önünü açıp,ek derslikler oluşturup,kısa sürede bu kesmekeşlige son veriniz.Aksi takdirde MEB e ve CİMER e binlerce müracaat edeceğiz.Bekliyoruz.

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Catalcesme tokide okul yok ki velii bahceye girsin... omul yapin yeminle girmeyiz bahceye...

23
23 @Ali - 2 hafta Önce

SAYIN MÜDÜRE SORMAK İSTİYORUM: OKULUN İHTİYACI OLAN GEREKLİ ARAÇ VE GEREÇLERİ NEDEN AİLELER KARŞILAK ZORUNDA BIRAKILIYOR. BİLGİSAYAR ALINACAK PARA LAZIM, OKULUN BAHÇESİNE BİŞEY YAPILACAK PARA LAZIM, SINIFA BİŞEY YAPILACAK PARA LAZIM, LAZIM DA LAZIM... ÜLKEDE DEVLETİN EN ÇOK PARA AYIRDIĞI YER EĞİTİM OLMASINA RAĞMEN SÜREKLİ İHTİYAÇLARI AİLELER KARŞILIYOR.

mert
mert @Ali - 2 hafta Önce

veli çocuğu ile beraber düğüne gider avm gider parka gider pikniğe gider her zıkkımı çocukla yapar konu okula geldimi virüs var.hassssiktir ordan dümbük hastalık birtek okuldamı.kimse demesin okul kalabalık saydığım yerlerde aynı

Mem müdürü
Mem müdürü - 2 hafta Önce

Her ile Böyle bir müdür lazım..Adam Dünya kadar rahat, çok rahat olmayanı da söylüyor. Biri bişey dese zoruna bile gitmiyor...makam ve para tatlı....

Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Peki sayın müdür bahçeye öğrenci ve öğretmen almada ee bu veliler bahçe kapısının önünde saman çuvalı gibi üstüste çocuğunu bekleyecek ele değilmi. Bumu sizin önleminiz. En azından bahçede olsa geniş geniş beklerler. Öğle değilmi sayın müdür

Okul yok ortada
Okul yok ortada - 2 hafta Önce

Çinde 24 saatte gökdelen dikip oturulur vaziyete getiriyorlar . Elazığda deprem olalı iki yıl oluyor halen ortada okul falan yok , işin kötüsü kimsenin umrunda da değil , sanki tarım ve hayvancılıktan sorumlular okul sorunu öğretmenevi sorununun sorumlusu kendileri değilmiş gibi . Milletin ahı olur

SIRADAKİ HABER

banner103