Müdür Pıhtılı: Güneykent Mahallesine Çarşı Yapılacak

AFAD Elazığ İl Müdürü Osman Pıhtılı, Güneykent, Çatalçeşme ve Zafran Mahallelerinde yapılan deprem konutlarının olduğu bölgelere çarşı yapılacağını açıkladı.

Müdür Pıhtılı: Güneykent Mahallesine Çarşı Yapılacak

AFAD Elazığ İl Müdürü Osman Pıhtılı, Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarında Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” programına konuk oldu.

Müdür Pıhtılı, hak sahipliği ve deprem süreciyle ilgili merak edilenleri cevaplandırdı.

Müdür Osman Pıhtılı, başta Güneykent Mahallesi olmak üzere Çataşçeşme ve Zafran Mahallelerinde yapılan TOKİ konutlarının çevresinde alışveriş yapılabilecek çarşıların olmamasında kaynaklı yaşanan sorunlarla ilgili soruya cevap verdi.  

Müdür Pıhtılı, Yemişlik’e, Çatalçeşme’ye ve Zafran’a dükkanların olacağı çarşı hazırlığının Toplu Konut İdaresi tarafından yapıldığını söyledi.

PIHTILI: YEMİŞLİK’E, ÇATALÇEŞME’YE, ZAFRAN’A PLANLAMALAR YAPILDI

Müdür Pıhtılı, “Yemişlik’te çarşı planlaması yapıldı. O alanların tamamında Toplu Konutlar İdaresi ile gerekli yazışmalar çalışmalar daha öncesinden yapılmıştı. Toplu Konut İdaresi çalışmasını devam ettiriyor. Özellikle Yemişlik bölgesi konutların çok fazla olduğu yaklaşık 10 bin civarında konut var. Yemişlik’e, Çatalçeşme’ye, Zafran’a planlamalar yapıldı. Çarşı şeklinde iş merkezlerinin hazırlığını Toplu Konut İdaresi yapıyor. Onlarında yakında ihalesini yapıp teslim edeceklerdir. Hızlıca yapıp teslim edecekler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2023, 01:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137