Müdür Polat, Aşı Talebinde Bulunan 101 Yaşındaki Nezaket Ninenin Evine Gitti

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, değerlendirmelerde bulunmak üzere Elazığ’da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi Program Yöneticisi Prof. Dr. Toker Ergüder ile birlikte merkeze bağlı Aydınlar Köyü’ne giderek, Mobil Sağlık Ekipleri tarafından 101 yaşındaki Nezaket nineye yapılan Covid-19 aşı uygulamasını yerinde izledi.

Müdür Polat, Aşı Talebinde Bulunan 101 Yaşındaki Nezaket Ninenin Evine Gitti

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Mobil Aşı Ekipleri ve Mobil İkna Timleri aşı uygulaması başladıktan bu yana Elazığ genelindeki mahalle ve köyleri gezerek, hastalık ve yaşlılıktan dolayı sağlık kurumlarına gidemeyen ve aşı olmak istemeyen vatandaşları ikna ederek aşı yapıyorlar.

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi Program Yöneticisi Prof. Dr. Toker Ergüder ile birlikte 101 yaşındaki Nezaket Ertuğrul’u evinde ziyaret eden ve Covid-19 aşı uygulamasını yerinde takip eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Elazığ’da devam eden aşı seferberliği hakkında bilgi verdi.

POLAT: AŞI OLMAK İSTEMEYEN HERKESE ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK TEŞKİL ETMEKTEDİR

Prof. Dr. Polat yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığımız öncülüğünde tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de COVİD-19 aşı seferberliği tüm hızıyla devam etmektedir. Bizlerde bu mücadelenin bir parçası olarak 101 yaşındaki olarak Nezaket Ertuğrul, ninemizin köyüne geldik, aşısını yaptık ve evine misafir olduk. Ayrıca yine bugün bu köyde 34 vatandaşımıza daha Covid-19 aşı yaptık. Ninemizin gönüllü ve kendi isteği ile aşı olma talebi hala aşı olamamış veya aşı olmak istemeyen herkese çok güzel bir örnek teşkil etmektedir. Nezaket nine bura da yaptırdığı aşı ile ülkemizin pandemiye karşı verdiği mücadeleki yerini almış, aramıza katılmış ve bizleri desteklemiştir. Burada kendisine çok teşekkür eder, ellerinden öper ve şükranlarımı sunuyorum. Nezaket ninemizin bu davranışı biz sağlık çalışanlarına da ayrıca gayret, moral ve motivasyon sağlamıştır.” dedi.

POLAT: VATANDAŞLARIMIZ İÇİN DE ARTIK RANDEVU KOŞULU ARAMIYORUZ

Aşı olmaları yönünde vatandaşlara bir kez daha çağrıda bulunan İl Sağlık Müdürü Polat, “Her geçen gün aşı merkezlerimize yenilerini ekliyoruz. Vatandaşlarımız kalabalık ortama girmemeleri ve sıra beklememeleri için randevu sistemini önermekle birlikte artık isteyen vatandaşlarımız için de artık randevu koşulu aramıyoruz. Aşıya ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlarımız için Müdürlüğümüze bağlı Mobil Aşı Ekiplerimiz her koşulda köylerimize giderek, vatandaşlarımıza aşı yapmaktadırlar. Yine aşılama ile birlikte 0 424 606 27 90 telefon numarası üzerinden hizmete sunduğumuz” Aşı Bilgilendirme Masası” ile halkımıza hizmet vermekteyiz. Vatandaşlarımız aşı hakkında akıllarına gelebilecek her türlü soru için bize rahatlıkla ulaşabilmektedir. Halkımızın bu aşamada bize verecekleri en büyük destek maske, mesafe ve temizlikte olduğu aşı seferberliğine katılarak, aşı olmaları ve aşılarını tamamlamalarıdır. Ancak bu dörtlü koruma ile pandemiyi ülkemiz gündeminden çıkarabiliriz. Şimdiye kadar aşılarını yaptırarak Covid19 pandemi mücadelemize katılan tüm vatandaşlarımıza da buradan ayrıca teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 17:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
murat
murat - 2 yıl Önce

Prof.Dr.Cahit POLAT ilimiz için büyük bir değer. Rabbim işlerini kolaylaştırsın halkımıza hizmet yolunda önündeki tüm engelleri kaldırsın inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109