Muhtar Coşkun: Su Kesintinin Çözülmesi İçin Ekipler İş Başında

Mahallede üç okulun inşa edileceğini paylaşan Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun, su kesintisinin giderilmesi için ekiplerin iş başında olduğunu ifade etti.

Muhtar Coşkun: Su Kesintinin Çözülmesi İçin Ekipler İş Başında

Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun, mahalledeki çalışmaları ve sorunları paylaştı.

Muhtar Coşkun, mahallede su kesintisinin olduğunu ve arızaların giderilmesi için ekiplerin iş başında olduğunu söyledi.

COŞKUN: MAHALLEMİZİN SU İLE İLİŞKİN HERHANGİ BİR SIKINTISI OLMAYACAKTIR

Muhtar Coşkun, “Doğukent’te bir haftadır su kesintisi yaşıyoruz. Malumunuz bu havanın kurak gitmesinden dolayı barajlarımızda azalan su seviyelerinden dolayı mahallemizde ara ara sular kesiliyor. Bununla beraber yaklaşık Elazığ’ımızda 3 gündür bir arza problemi var. Biz şuan ekiplerimiz ile birlikte sahadayız. Arıza ile ilgili baya bir yerde çalışmalar yapıldı. Umut ediyoruz inşallah en kısa sürede mahallemizin su ile ilişkin herhangi bir sıkıntısı olmayacaktır. Ben burada çalışan bütün ekiplerimize teşekkür ediyorum. Dün gece saat 12’ye kadar ekibimiz ile birlikteydik. Su arızasının verdiği tüm noktaların araştırması yapılıyor. Bugünde ekibimiz sahada” dedi.

Coşkun, Doğukent Mahallesi’ne anaokulu, ortaokul ve lise kazandırılacağını kaydetti.

Ferah evler ve Bayındır sitesinde yer alan yapıların eski olduğunu belirten Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun, iki sitenin de yıkılıp yeniden yapılması için imar planı sıkıntısının giderilmesi gerektiğini ifade etti.

COŞKUN: İMAR İLE İLGİLİ SORUNLAR VAR

Coşkun, “Geçen belediye başkanımız ile görüştük. Vekillerimiz geldi sağ olsunlar. Bizim Bayındır Sitemiz var. Bunların imar ile ilgili sorunları var. Çünkü burada yapı stoku sıkıntısı var. Buradaki vatandaşların evleri dönüştürebilmesi için belediyeden emsal karar bekliyorlar. Burada yaklaşık 300 tane konut var. Tamamen burada vatandaşlar dar gelirli. Burada yapılacak bir iyileştirme, belediyenin yapacağı bir adım bütün fakir fukaraya hitap edecek” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109