Munzur Üniversitesi'nin Türkiye Sıralaması Takdir Topladı

ODTÜ URAP tarafından açıklanan "Türkiye'nin en iyi üniversiteleri" listesinde Munzur Üniversitesi 166 üniversite arasında 21 basamak yükselerek 91. sıradan 70. sıraya yükseldi. Buna göre Munzur Üniversitesi; en hızlı yükseliş gösteren üniversiteler arasında 2. sırada yer aldı.

Munzur Üniversitesi'nin Türkiye Sıralaması Takdir Topladı

Ulusal alanda üniversitelerin akademik çalışmalarını ve lisansüstü öğrenci sayılarını esas alarak sıralayan URAP (University Ranking by Academic Performance), 2019 yılı Türkiye sıralamasını yayınladı.

Buna Göre Munzur Üniversitesi; en hızlı yükseliş gösteren üniversiteler arasında 2. sırada yer aldı.

13 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

Tüm göstergelerde önemli düzeyde yükseliş kaydeden Munzur Üniversitesi; 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler sıralamasında; 95 üniversite arasında 13 basamak birden yükselerek 29. Sıradan 16. Sıraya yükseldi.

Tıp fakültesi olmayan üniversiteler sıralamasında; 86 üniversite arasında 10 basamak yükselerek 26. Sıradan 16. sıraya,

DEVLET ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA 58. SIRADA YER ALDI

Devlet üniversiteleri genel sıralamasında; 108 üniversite arasında 16 basamak birden yükselerek 74. Sıradan 58. Sıraya yükseldi.

TÜM ÜNİVERSİTELER GENEL SIRALAMASINDA 91’DEN 70’E YÜKSELDİ

Tüm üniversiteler genel sıralamasında ise 166 üniversite arasında 21 basamak yükselerek 91. sıradan 70. sıraya yükseldi. 

PROF. DR. İPEK: UYGULADIĞIMIZ POLİTİKALARIN SONUCUDUR

Konuyla ilgili açıklama yapan Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, “elde edilen bu başarı tesadüfi olmayıp; göreve geldiğimiz günden itibaren uygulamaya koyduğumuz akademik performans sistemi ve araştırma kaynaklarının etkin-adil kullanımı adına uyguladığımız politikaların sonucudur.

Kuruluşundan bugüne yaklaşık olarak 10 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen ulusal ölçekte elde edilen bu başarıda, belirlemiş olduğumuz hedeflere ulaşmak adına çaba gösteren tüm akademik ve idari personelimizi kutlarım” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109