Naci Görür, Bingöl Depremi Sonrası Açıklama Yaptı

Bilim Akademisi Üyesi hemşehirmiz Prof. Naci Görür, bugün Karlıova İlçesinde meydana gelen depremin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Naci Görür, Bingöl Depremi Sonrası Açıklama Yaptı

Bilim Akademisi Üyesi hemşehirmiz Prof. Naci Görür, bugün Bingöl’ün Karlıova İlçesinde meydana gelen depremin ardından açıklama yaptı.

Prof. Dr. Görür, Varto batısında olan depremlerin dikkat çekici olduğuna değindi.

GÖRÜR: VARTO BATISINDA TEKRARLANAN HER DEPREM DİKKAT ÇEKİCİ

Bilim Akademisi Üyesi hemşehirmiz Prof. Naci Görür açıklamasında, “Bu öğlen Bingöl ile Karlıova arasında 4,1 deprem oldu. Bu deprem benim tlf’daki bilgi sistemine düşmedi. Bu bölge ile ilgili size bilgi vereceğim. Burada 1939’da 7,9’luk Erzincan depremi oldu. Bu deprem Karlıova yönüne stres transfer etti. Bu 1949’da 7.1’lik Karlıova depremini tetikledi. Daha sonra aynı mekanizma ve tetiklemeyle 1966 Varto (6,6) ve 1971 Bingöl (6,7) depremleri oldu. Ama Erzincan-Varto arasındaki yedisu fayı kırılmadı. Bu fay blokları arasındaki sürtünme direnci fazla olmalı. Ama Varto batısında tekrarlanan her deprem dikkat çekici” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 15:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 yıl Önce

Hocanın söylediği şu:burada bir deprem kesinlikle olacak bu bir saat sonrada olabilir yirmi yılda sonrada olabilir sen yapılarını şimdiden kuvvetlendirmeye bak yirmi yıl sonra olursa senin Leh’ine hoca Elazığ depremi olacak diye otuz yıldır uyarıyor. Nitekim oldu. Kimse tedbir almadı. Şimdi hoca mı suçlu tedbir almayanlarmı?

Korkut
Korkut - 2 yıl Önce

Şimdi bu kartherif emekli oldu,hala şeamet tellalligina devam ediyor.Depremin vaktini zamanını söyleyebiliyor musun? Yok.Peki engelleyebiliyormusun?Yok.O zaman ne konuşuyorsun be boş adam.75 yaşına geldin hala reklam ve medyada gündemde olma egosuna devam etmek, halkı korkutmak tan ne zevk alıyorsun.Zurna.

elazığlı
elazığlı @Korkut - 2 yıl Önce

kardeşim lütfen boş yapma ya zaten Rabbimden başkası bilemez ama bilimin varlığıda var mutlaka klavyeyi vermişler işin gücün yok koskoca bilim uzmanı adama laf ediyorsun

korkutmusun nesin
korkutmusun nesin @Korkut - 2 yıl Önce

Naci beyin açıklamaları anlayana senin gibi cahillere değil

Korkut
Korkut - 2 yıl Önce

Şimdi bu kartherif emekli oldu,hala şeamet tellalligina devam ediyor.Depremin vaktini zamanını söyleyebiliyor musun? Yok.Peki engelleyebiliyormusun?Yok.O zaman ne konuşuyorsun be boş adam.75 yaşına geldin hala reklam ve medyada gündemde olma egosuna devam etmek, halkı korkutmak tan ne zevk alıyorsun.Zurna.

Ali bey
Ali bey - 2 yıl Önce

Hala adama Elazığ depremini bilen profesör diyorsunuz ya, yuh size. Neyini bilmiş adam depremin? Yerini mi zamanınımı büyüklüğünü mü? Hiçbirini bildiği yok. Nenem bile deprem olacağını biliyor. Bu Adam Elazığın jeolojisini bilmez. Araziye salsan kaybolur yolunu bulamaz. Reklamcının teki. tek derdi Bir yerlerden proje alıp parayı götürmek.

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Etem efendi; yazık sana herhalde dağda yaşıyorsun!Ahmet Ercan daha iki ay önce başında söyleşisi vardı,olacak diye.Simdi bilmiş mi oldu,ne faydası var.Efendim bir günde de olur,20 yildada demekle bir halt mi etmiş oluyor?Sende bende bunu söyleyebiliriz bunun bilim adamlığı ile ne alakası var.Bilim pozitif verilere deneyle ispata dayanır,böyle subjektif yorumla bilim adamlığı olmaz,sarlatanlik olur.Birde bunlara mühendis unvanı verilmesi bile akla,bilime,fenne ve hikmete aykırı.Bunlarin adının toprak araştırmacısı olması lazım .Kendi unvanıma hakaret sayıyorum.Diğer densizleri ciddiye bile almıyorum.
Peki Yüce ALLAH Kur'an Kerim'de "Zilzal" süresi var,Yani zelzele (deprem) buna ne diyeceksiniz merak ediyorum.Kisaca yeri göğü ve ikisinin arasında olan herşeyi yaratan Rabbimiz zaten tebliğ etmiş ki gereği yapıla.Vesselam.

Huzeyfe
Huzeyfe - 2 yıl Önce

97_2001 arası Eco iktidardi, körfez depremi oldu,binlerce insan inbinlerce bina yerlebir oldu, Etem de bu partinin hem il başkanı hemde m.vekili veya b.bsk.adayyiydi.O günden bu güne 20 küsur yıl geçti o zaman iktidarın iki ay enkazdan adam çıkaramadı taş Kore'den ve diğer ülkelerden gelip ceset çıkardılar,depremzedelere toplanan parayı memurlara maaş olarak verdiler,hazine tamtakirdi.Hala o gün ağar hasar raporu verilen binalar İstanbul ve havalisinde duruyor,niye yıkıp yapmadınız,o zaman tedbire gerek yok muydu?Ele verir talkini, kendi götürür salkımı misali.Kalorifer yakiti,benzin mazot yoktu,s.arasi seyahat askidaydi.Resmi dairelerde battaniye sarılıp,ikişer ikişer işe gidip geliyorduk.İ günleri yaşayanlar hala ayaktayız.Yeni nesil bunları bilmez,bunlar hep sizlerin iktidarıydi,niye yapmadınız i zamanlar.Bu binaları yapanları bu sütunlara yazarsam kaçacak delik ararsınız, konuşturmayin...

SIRADAKİ HABER

banner109