Öğrenciler Tartışarak Öğreniyor

Şehit Hasan Halit Küçük Ortaokulu’nda Mustafa Kutlu paneli düzenlendi.

Öğrenciler Tartışarak Öğreniyor

Elazığ Anadolu Mektebi Yazar Okumaları etkinliği kapsamında Mustafa Kutlu paneli düzenlendi.

Şehit Hasan Halit Küçük Ortaokulu’nda düzenlenen panele İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit’in yanı sıra STK temsilcileri, eğitimciler öğrenciler katıldı.

YİĞİT: DEVAM VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK GEREKİYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, “Bugün artık hasat zamanı. Yaptığımız çalışmaların, etkinliklerin ürünlerini toplamaya başladığımız önemli bir gün. Her çalışmamızın sonunda elde ettiğimiz hasadı öğrencilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Öğrencilerimizin bu etkinlikleri görmesi, katılım sağlaması bizler için çok değerli. Yaptığımız tüm bu çalışmaların size büyük katkısı olacak. Bu akan, devam eden bir süreç. Bu sürecin meyvelerini bir sonraki nesilden alacağımızı bilmenizi istiyorum. Yaptığımız okuma etkinlikleri, münaza programları paneller ve tiyatro etkinlikleriyle de devam edecek. Bu yıl içerisinde 33 okulumuz münaza programına, 8 okulumuzda Anadolu Mektebi Okumalarına katıldı. 600 öğrencimiz tüm bu sürecin içerisinde yer alarak çalışmaların bizzat içinde yer alıyor. Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yaptığımız Kısa Öykü Yarışması ile öğretmenlerimizin de zihin dünyalarına girmiştik. Biz temeli kültürle inşa edilen güzel ülkemizde bu temeli daha da sağlamlaştırmak için büyük bir gayret veriyoruz. Bu çalışmaların ardında ciddi bir irade, devam ve sürdürülebilirlik gerekiyor. Ben bu güzel çalışmalara katkı sunan tüm meslektaşlarıma ve öğrencilerini uygulayacak olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından başlayan Mustafa Kutlu İl Paneli Programının Başkanlığını Esma nur Kaya yaparken, panelistler; Refia Azra Karakoç, Ilgın Melek Uçuk, Firdevs Nida Gedik, Nur Melis Öztürk, Beyzanur Kurnaz ve Nisa Nur Fırat isimli öğrencilerimizden oluştu.

Panel Değerlendirme kısmında Prof. Dr. Beyhan Kanter’in yaptığı değerlendirme ile son buldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137