Okullarda Gıda Güvenilirliği Eğitimi Devam Ediyor

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından alan “Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek” konulu eğitim düzenlendi.

Okullarda Gıda Güvenilirliği Eğitimi Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün, 2018-2023 Stratejik Planında yer alan “Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek” hedefi doğrultusunda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimler devam ediyor.

Bu kapsamda Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi teknik personeli tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Sivrice Atatürk İlkokulu ve Sivrice Cumhuriyet Ortaokulunda eğitim düzenlendi.

ÖZEN: HEDEF TOPLAM 40.000 ÖĞRENCİYE ÇIKARILMIŞTIR

Gıda ve Yem Şube Müdürü Tuncay Özen yaptığı açıklamada; “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek ve farkındalık oluşturmak doğrultusunda” 2018 yılından bu yana eğitimler verilmektedir. Ancak 2020-2021 yılları arasında ülkemiz ve dünyada yaşanmakta olan Covid-19 pandemisi nedeniyle okulların kapalı olması sonucunda okullarda eğitim çalışmaları yapılamamıştır. 2018-2023 Stratejik Planında 2022 yılı için ülkemiz genelinde 6000 öğrencinin eğitilmesi hedeflenmiş olup, okulların yeniden açılması ile ülkemiz genelinde bu hedef toplam 40.000 öğrenciye çıkarılmıştır. Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli bir şekilde süregelen pandemi tedbirlerine uyarak İl Müdürlüğümüzce hazırlanan 2021-2022 ve 2022-2023 yılları Eğitim ve Öğretim dönemlerinde uygulanacak “Öğrenci Eğitimleri” kapsamında; ilimizde bulunan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Sivrice Atatürk İlkokulu ve Sivrice Cumhuriyet Ortaokulunda eğitim gören toplam 160 öğrenciye “Okullarda Gıda Güvenilirliği ve İsrafı ile Gıdanı Koru” konulu eğitim düzenlendi” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okul kantinleri denetlenmeli
Okul kantinleri denetlenmeli - 1 hafta Önce

Bir çok okulda kantinlerde sağlıksız yiyecekler satılmakta, özellikle ilkokullarda çok yaygın. Okullarda denetimler yapılsa bile ğrünler satılmaya devam ediyor. Göstermelik denetimler var, okul yöneticilerinin bazıları samimi olduklwrı kantinlere bişey eiyemiyor ya da demiyorlar. Ani baskın şeklinde müfettişler gönderilirse bu burum görülecektir. Çocuklar hepimizin lütfen sağlıkları ile oynamıyalım

murat
murat @Okul kantinleri denetlenmeli - 1 hafta Önce

okul idarelerinin kantin gelirlerine mahkum edildiği bir sistemde bu tip sağlıksız uygulamaların önüne geçmek pek mümkün görünmüyor.

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117