Onurlu Jandarma Teşkilatı, Sizleri Unutmadık

24 Ocak’ta meydana gelen depremin üzerinden haftalar, aylar geçti. O acı günde; enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı arama kurtarma ekibi sizleri unutmadık. İyi ki varsınız.

Onurlu Jandarma Teşkilatı, Sizleri Unutmadık

Takvim yaprakları 24 Ocak Cuma günün gösterirken; saat 20:55’te Elazığ’da adeta yaşam durmuştu. Elazığ’da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin hemen ardından tüm Türkiye yaralarımızı sarmak için birlik olurken; bölgeye intikal eden Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı arama kurtarma ekibi de sahadaki yerini alarak diğer ekiplerle birlikte arama kurtarma çalışmalarına katılmıştı.

 

EN KAZ ALTINDAN TEK TEK KURTARILDILAR

Önce baş örtümü getirin diyen teyzemizi enkaz altından kurtaran JAK timlerimiz, onun umut dolu gözlerinde her şeyi gördü. Sonra, bir başka Elazığlıyı çıkaran timlerimize, enkaz altından çıkanlar, bir yandan da başkalarının kurtarılması için can havliyle yardımcı oldu.

KONUŞTURARAK HAYATTA KALMALARINI SAĞLADILAR

Onlar korkuyla kurtarılmayı beklerken; onlara el uzatan ekiplerin de duygularının tarifi yoktu. En kaz altında kalanları konuşturarak hayatta kalmasını sağlayanlar yine onlardı…

Astsubay Zehra Yıldız’ın Ayşe Hanımla hayata tutabilmesi için yaptığı konuşma da hafızalardaki yerini almıştı.

ELAZIĞ SİZİ ASLA UNUTMAYACAK

Elazığ ve Elazığlılar, yaşadıkları dar günde kendilerine uzanan yardım ellerini olduğu gibi milletinin emrinde ve hizmetinde olan milletin evlatlarını da asla unutmayacak….

JANDARMA TEŞKİLATI TARAFINDAN HAZIRLANAN VE İZLEYENLERİ DUYGULANDIRAN O VİDEO

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 14:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137