Orman Bölge Müdürlüğü’nde Kura Çekimi Yapıldı

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü’ne alınacak olan 5 daimi işçi için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi

Orman Bölge Müdürlüğü’nde Kura Çekimi Yapıldı

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü, daimi işçi kadrosundan çalıştıracağı personel alımı için kuralar çekildi. Orman Bölge Müdürlüğü, Elazığ’da çalıştırılmak üzere 2 greyder, 1 dozer operatörü, Malatya’da çalıştırılmak üzere 1 greyder operatörü ve Muş’ta çalıştırılmak üzere iş makinası operatörü toplamda 5 daimi işçi kadrosuna alımı için İş Kur üzerinden ilana çıktı. Müracaatların sona ermesinin ardından başvuru yapanlar arasından şartları sağlayanlar arasında kura çekimine gidildi.

Orman Bölge Müdürlüğü bahçesinde noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine, Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Müdür Yardımcısı Sait Sağlam, Personel Şube Müdürü Mehmet Latif Koca ve İşletme Müdürü Hidayet Sarı katıldı.

ÇETİNER: İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞVURULARI ALDI

Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, daha önce alınan 700 personelin görevine başladığını, geri kalan personeller için de İŞ KUR üzerinden yeniden ilana çıktıklarını söyledi. Çetiner, “Bundan bir buçuk ay önce Orman Genel Müdürlüğü’müz Türkiye genelinde 700 tane kadrolu işçi alımı yapıldı. Bu işçi alımının 20 tanesi Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 8 ile dağılımı yapıldı. Müracaatlar İŞKUR üzerinden yapıldı. Toplam 20 kişiden 15 kişinin şartları uygundu. Bunların alımları gerçekleşti ve 10. Ayın 15’inden itibaren de bunların işe girişleri yapıldı. Personellerimiz göreve başladılar. Geri kalan 5 personelimizin şartları tutmadığı için eksik kalan bu kadroyu da Orman Genel Müdürlüğü tekrar İŞKUR üzerinden başvuruları aldı. Başvuru sonuçları açıklandı” dedi.

ÇETİNER: EN KISA ZAMANDA GÖREVE BAŞLATMIŞ OLACAĞIZ

Alınacak personellerle ilgili ayrıntılı bilgi veren Orman Bölge Müdürü Çetiner, “Elazığ’a 1 dozer operatörü, 2 Greyder Operatörü, Malatya’ya 1 Greyder operatörü, Muş’a ise 1 iş makinesi operatörü alınmak üzere noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirilecektir. Müracaat sayısına göre 4 katı noter kura çekiminde belirleyecek. 4 asil, 4 yedek. Bu noter huzurunda çekim olduğu için dolayısıyla herhangi bir yanlış algıya gerek kalmadan tamamen hakkaniyet ölçüsünde noter huzurunda çekim olacak. Bunlar da bizim Orman Bölge Müdürlüğü’müzün WEB sitesinde duyurular kısmında yayınlanacak. İş makineleri önem arz eden bir durum bunlar için de bir komisyon marifetiyle bunlar uygun şartlarda uygun makineler getirerek mülakatı da yapılacak. En iyi, en güzel şekilde bu araçlarımızı kullananları belirleyeceğiz; asil ve yedek olarak. Onları da en kısa zamanda Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan ismini saydığımız illerde göreve başlatmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Kurada ismi çıkanların listesi, orman bölge müdürlüğünün internet sitesi adresinden yayınlanacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
NeyseNe
NeyseNe - 3 yıl Önce

Hukumete sorsan ne issizligi derler. Ulkede is milli piyango gibi sans kusu kime konacak misali, yazik oyle boyle degil yazik otesi

10. 15 yıl çalışan mevsimlik ne olacak..
10. 15 yıl çalışan mevsimlik ne olacak.. - 3 yıl Önce

10. 15 yıl çalışan mevsimlik ne olacak.. aynı şartları taşıyan insanlar ve gerçek operatörler alınanların hiç biri gerçek operatör değil ADELET BAKK...

Erhan başkan
Erhan başkan - 3 yıl Önce

Sonunda Elazığ’da işsizliğe bir çözüm bulundu.Büyük bir rakam 5.

Kenan
Kenan - 3 yıl Önce

Ne günlere kaldık, 10- 15 vilayetin bağlı olduğu bir kuruluşun istihdam sayısına bakın, acınacak hale geldik...

SIRADAKİ HABER

banner137