Palu Anadolu İHL’den Vali Zoroğlu’na Ziyaret

Palu Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Alev, Okul aile birliği başkanı Nusret Kaya, meslek dersleri öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan bir heyet Vali Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret ettiler

Palu Anadolu İHL’den Vali Zoroğlu’na Ziyaret

Ziyarette öğrencilerin çeşitli konularında sorduğu sorulara cevap veren Vali Zorluoğlu öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlarla sohbet etti.

Okulun durumu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Hüseyin Alev kabullerinden dolayı Vali Murat Zorluoğlu’na teşekkür etti.

Vali Murat Zorluoğlu ise yapmış olduğu konuşmasında “Ben doğrusu yalnız okudum. Annem vefat etmiş, babam ise yurtdışındaydı. Yalnız büyüdüm. Bir bölümünüz muhtemelen köyde de okumuşsunuzdur. Ben de sizler gibi okula köyde başladım. İlkokulu köyde, ortaokul ve liseye de ilçe ve il merkezinde devam ettim. Gerçekten bir hedef belirleyip o hedefe yönelik sağlıklı bir çalışma gerçekleşirse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kendi vatandaşlarına sağlamadığı hiçbir imkân yok.

Trabzon ilinin Çaykara ilçesinin ücra bir köyü olan Aşağıkumlu köyünde doğdum. Orda okula başladım. Ondan sonra da söylediğim gibi devam ettim. Bugün bu millet, bu devlet bize Valilik görevine kadar yükselme imkânı verdi. Dolayısıyla bu size verebileceğim en iyi örnektir. Kendimi örnek olarak ortaya koyuyorum. Dolayısıyla sizler de bir hedef koyup, bu hedef doğrultusunda uygun adımları atarak hazırlanırsanız mutlaka ve mutlaka bunun karşılığını alırsınız ve hedefinize ulaşırsınız. Gerçekten özveri ile çalışıp başarılı olanlar da mutlaka yükselerek, devletin en üst kademelerinde görev alırlar. Özel sektörde de en iyi görevlere gelirler. Önemli olan sizin kendinizi iyi yetiştirmeniz, çok okumanız, güncel konuları takip etmeniz ve derslerinize çalışmanızdır.

Ayrıca Vali Zorluoğlu, ziyaretten dolayı Palu Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Alev, Okul aile birliği başkanı Nusret Kaya, okul öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederek başarılar diledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137