banner83

Palu Der’de Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulu yapıldı. Yapılan genel kurulda başkan Fadıl Ülgen güven tazeledi.

Palu Der’de Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Genel kurul toplantısında Başkan Fadıl Ülgen güven tazelerden başkan yardımcılıklarına; Prof. Dr. Necip Pirinçci, Erhan Bahçeci, Rıza Aslaner, Hayrettin Karakaya, muhasipliğe; Ömer Faruk Demirbağ, Genel Sekreterliğe ise Murat Fidan seçildi.

Yönetim kurulu üyeliklerine ise; Prof. Dr. İbrahim Halil Bahçecioğlu, Muhammed Ali Akdağ, Ahmet Özdemir, Selahattin Çobanoğlu, Seyfettin Bahçeci, Ali Şevder Çakıcı, Halis Dağoğlu ve Osman Akbulut seçildi.

ÜLGEN: ÇÖZÜMÜ İÇİN ÜSTÜN GAYRETLER SARF ETMİŞ VE GÖSTERMİŞTİR

Palu Der Başkanı Fadıl Ülgen, “2004 yılında kurulan derneğimizin asıl amacı kadim şehir Palu’muzun tarihi, sosyal, kültürel, ekonomi ve diğer alanlarda kalkınması ile tanıtılması noktasında faaliyetleri süzmeye çalışan bir güzide dernektir. Kurulduğu günden bu yana ilçemizin her türlü sıkıntı ve sorunlarına inmiş ve bunların çözümü için üstün gayretler sarf etmiş ve göstermiştir. Derneğimizin yönetim anlayışında proje üretebilen, kaynak yaratabilen, kararlar alabilen, sorunları doğmadan çözen, akılcı, rasyonel çalışan ahlaklı, dürüst bir ilke ile hareket eden, ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Yaptığımız her çalışmanın merkezine insanı alarak iyiyi, güzeli, hoşgörüyü benimseyerek yolumuza devam ettik ve devam edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

ÜLGEN: HİZMETLERİN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM ETTİK VE DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Ülgen, “Yaşadığımız bu topraklara inanç ve kültür her zaman ön plana çıkmış ve yetişen nesiller geçmişten örnek alarak geleceğe güvenle, sevgiyle bakabilme gayreti içerisinde olmuştur. Böylesi kadim bir topraklarda yetişmekten hepimiz onur ve gurur duymaktayız. Bilinmelidir ki hepimiz üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirme sorumluluğunu taşımalıyız. Bizlerde yönetim kurulu üyelerimizle birlikte görevi devraldığımız 2016 yalından itibaren dernek çalışmalarımızı daha aktif hale getirerek üyelerimizin ve ilçelerimizin hizmetinde olduk. İlçemizde birçok projeye imza atarak hizmetlerin öncüsü olmaya devam ettik ve devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BİLGİN: BUNLAR BİZİM İFTİHAR VESİLEMİZ

Derneğin Onursal Başkanı Murat Bilgin, “Palu ilçemizin geçmişine baktığımız zaman 4 bin yıllık tarihiyle eyalet oluşuyla, kaza oluşuyla ve medeniyetin insanlığa yetiştirdiği insanlarıyla, ilim adamlarıyla ezelden evele yürüyüşü devam ettiriyor. Elbette ki bu ilim adamlarımızı biz zikrederken bunlar bizim iftihar vesilemiz. İlçemizin iftihar vesilesi ve ülkemizin iftihar vesileleridirler” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
YORUMLAR
hacı bayram cirit
hacı bayram cirit - 5 ay Önce

kısa bir dönem aidat bazı nedenlerle ödüyemediğmden kaydım silinmiş palulu olmak paramı demektir

Habip YAŞAR
Habip YAŞAR - 5 ay Önce

Fadıl beye ve yönetimine başarılar dilerim. Hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner7

banner47