Pazarcı Nihat Hayallerinin Peşinden Koşuyor

O, Türkiye’nin Üç Büyük Atletizm Kulübünde forma giydi, 28 madalya kazandı… Maddi sıkıntılar nedeniyle hayallerine kısa bir süreliğine arar veren Nihat Tokmak, şimdilerde Survivor ile hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyor.

Pazarcı Nihat Hayallerinin Peşinden Koşuyor

Türkiye'nin üç büyük atletizm kulübünde forma giyen ve 28 madalya kazanan üniversite mezunu 22 yaşındaki Nihat Tokmak, maddi sıkıntılardan dolayı ailesine bakmak için aktif sporculuk kariyerini sonlandırıp pazarlarda yumurta satmaya başladı.

TOKMAK: 12 YIL BOYUNCA ATLETİZM SPORUYLA UĞRAŞTIM

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun olduğunu belirten Nihat Tokmak (22), “12 yıl boyunca atletizm sporuyla uğraştım. Ailemin bazı maddi sıkıntılarından dolayı spora ara vermek zorunda kaldım. Şu anda pazarda yumurta satarak ailemi geçindiriyorum. Pazarda çalışarak hem okul hayatımı sürdürdüm, hem de aileme destek çıktım. Atletizmde üç büyük kulüpte yer aldım. Fenerbahçe, Ankara Büyükşehir Belediyespor ve Mardin Büyükşehir Belediye’de atletizmle uğraştım. Aynı zamanda Muş kulübünde de aktif sporculuk yaptım. Bir çok Türkiye şampiyonlukları elde ettim. Hem bireysel, hem de takım oyunlarında atletizmde başarılar aldım. Ailemin bazı maddi sıkıntılarından dolayı atletizme ara vermek zorunda kaldım” dedi.

SURVİVOR’A KATILMAK İSTİYORUM’

Pazarcılığın yorucu olduğunu dile getiren Tokmak, “12 yıl boyunca aktif sporculukla uğraştım ve çok güzel hayallerim vardı. Bu hayallerimi gerçekleştiremediğim için çok üzgünüm. Sürekli gözüm arkadaydı yani atletizmden kopamıyordum. Arada bir akşamları koşuyorum. Survivor’a katılmak istiyorum. Orda tekrardan halkıma kendimi tanıtmak istiyorum. Güzel şeyler yapmak istiyorum ve Survivor tam aradığım yer. Çünkü Survivor’daki tüm şeyler atletizmle alakalı. Ben de orada başarılı olacağıma inanıyorum. 2020 Survivor’da yer almak istiyorum” diye konuştu.

Pazarda yumurta satarak, çalışmayan anne ve babası ile 7 kardeşine bakan Nihat, pazarda da hem müşterileri hem de pazarcılar tarafından sevilen bir sima…

Nihat Tokmak’ın pazardan esnaf arkadaşları da Nihat’ın yarışmaya katılması halinde başarılı olacağına inanıyor. Elazığ semt pazarlarında büyük bir aile olduklarını söyleyen Tokmak’ın arkadaşları, “Özellikle Nihat kardeşimizle her zaman birlikteyiz. İnşallah Survivor’a seçilir. Seçilirse başarılı olacağına inanıyorum. Maddi sıkıntılarından dolayı burada çalışmak zorunda kendisi. Başarıları var, Türkiye şampiyonlukları var. İnşallah seçilir ve kazanacağına da inanıyorum” ifadelerini kullandı.


15 senedir pazarcılıkla uğraştığını söyleyen Pazar esnafı “Ekmeğini çıkarıyor burada. Atletizmde önemli dereceleri var. Kendisi efendiliğiyle, saygısıyla bilinen bir insandır. 5-6 yıldır tanıyorum. Dileriz hedeflerine varır ve Survivor’a gider” şeklinde konuştu.


 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103