Pazartesi Pazarından Sonra, Salı Pazarında Tedbirler Üst Düzeye Çıktı

Pazartesi pazarında yaşanan izdiham ve tedbirlerin yetersizliğini 1 gün önce Kanal Fırat ekranlarında gündeme getirilmişti. Kameralar bu defa salı pazarına çevrildi. Tedbirlerin üst düzeyde olduğu salı pazarında alışverişe gelenlere HES kodu soruldu; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı denetlendi. Sonuç olarak pazartesi pazarında da olması gereken buydu aslında; hem kendi hem de toplumun sağlığı için…

Pazartesi Pazarından Sonra, Salı Pazarında Tedbirler Üst Düzeye Çıktı

Hafta sonu kısıtlamasının ardından Pazartesi günü kurulan pazartesi pazarında yaşanılanlar adeta şehirde infial oluşturmuştu. Pazartesi pazarında ciddi bir yoğunluk oluşmuş hatta zaman zaman izdiham yaşanmıştı.

(Fotoğraf: Pazatesi Pazarı)

Alınması gereken tedbirlerin birçoğunun alınmadığı Pazar alanındaki görüntüler Elazığ kamuoyunun tepkisini çekmişti. 1 gün önce pazartesi pazarında yaşanan izdiham ve tedbirlerin yetersizliği yerini üst düzey tedbirlere bıraktı.

Alışverişe gelen vatandaş da pazarcı esnafı da güvenlik güçleri tarafından yapılan uygulama kapsamında HES kodları sorgulanarak pazar alanına alındı.

SEÇME YAPILMASINA İZİN VERİLMEDİ

Alınan tedbirler kapsamında vatandaşın ürünleri seçmesine müsaade edilmedi, pazarcı esnafını da alacağı ürünleri seçmek isteyen vatandaşa eldiven vermesi hususunda uyarıldı.

SIK SIK MASKE UYARISI YAPILDI

Hem polis hem de zabıta ekipleri pazar alanında dört bir koldan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetledi. Pazarcı esnafı da maske takmayanları “Maskeni Tak” diye uyarmayı ihmal etmedi.

Denetimleri ve alınan tedbirleri yerinde bulanda vardı, bulmayanda…

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 20:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yk
Yk - 2 yıl Önce

Adamlar burda resmen küfür ediyorlar şimdide çıkmış haberimiz ses getirdi diyorsunuz birde mesajlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanacak diyorsunuz tevvv haber kanalı böyle olmaz yapmıyorsunuz

Haber burdan okunur
Haber burdan okunur - 2 yıl Önce

Ses getiren haberlerin adresi..elazığsonhaber

Salı
Salı - 2 yıl Önce

önlemi ancak ses getirince alırsınız.

Isimsiz
Isimsiz - 2 yıl Önce

Ne ses getirecek millet pazartesi günü alacagini aldi.sali gününe ihtiyacmi kaldi.haftaya pazartesi ölmézsek o zaman bakalim ses getirdimi haberiniz..görecegız..

SIRADAKİ HABER