Prof. Dr. Aytaç, Harput Der’in Konuğu Oldu

Harput Der’in düzenlemiş olduğu Kürsübaşı sohbetlerinin konuğu Harput İç Kazı Kale Başkanı Prof. Dr. İsmail Aytaç oldu. Aytaç katılımcılara Harput kale kazılarında gelinen son nokta ile ilgili bilgi verdi.

Prof. Dr. Aytaç, Harput Der’in Konuğu Oldu

Harput Der’in düzenlediği kürsü başı sohbetlerinin konuğu Harput İç Kazı Kale Başkanı Prof. Dr. İsmail Aytaç oldu.

ATICI: DETAYLI BİLGİ VERİLECEK

Harput Der Başkanı Kazım Atıcı, “Bugün ki sohbet konumuz Harput kale kazıları. Fırat Üniversite’mizin çok kıymetli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Aytaç hocamız Harput kale kazılarında gelinen son nokta, bulunan bulgularla ilgili bizlere detaylı bilgiler verecek. Kendilerine derneğim adına hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

AYTAÇ: YOĞUN ÇALIŞMALARIMIZIN DEVAM EDİYOR

Prof. Dr. Aytaç, “Harput Derneği’ndeki Harput sohbetleri ve Elazığ’la ilgili konuşmalardan birini Harput Kalesi’ndeki kazılar üzerine yapacağız. Özellikle son yıllarda yapılan çalışmalarla restorasyon noktasına gelen projeleri uygulamaya geçtiğimiz Harput’ta yoğun çalışmalarımızın devam ettiğini ifade etmek istiyorum. Bu sene yapılan arkeolojik kazılarla beraber özellikle Haçlı kralının hapsedildiği zindan diğer adıyla su sarnıcını Osmanlı Mahallesi’ndeki kürsübaşı mekanlarına ve Urartu dönemindeki kutsal alanları ziyarete açtık” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 22:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Harput Der
Harput Der - 1 yıl Önce

Boş beleş derneklerden biri bu dernek...kedileri çalıp kendileri söylüyor okladar. Harputa ne hizmetleri oldu acaba..sohbet ile hizmet mi ediliyor. Harput merkez Harputlu olmayanlarla dolu....sadece bu dernek değil harputluyum deyip göğsünü gerenler siz ne yaptınız harpuheç bir numaraz yok.

Çakal
Çakal @Harput Der - 1 yıl Önce

Faşistlik yapma harputta yaşamak için oralımı olmak lazım bende yaşıyım ne var

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109