Prof. Dr. Ceyhan: PCR Testi Zorunluğu Aşılı Olanlara Da Getirilmeli

Koronavirüsle mücadele kapsamında toplu faaliyetlerde ve okullarda aşısızlara getirilen PCR testiyle alakalı olarak Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, bu testin aşı olan kişilere de zorunlu hale getirilmesini savundu. Ceyhan, "PCR testlerinin normalde aşılıya da yapılması lazım, aşısıza da. "Çünkü taşıma açısından risk oluşturmuyor. Kaldı ki PCR testlerinin de doğru sonuç verme şansı yaklaşık yüzde 50 civarında." dedi.

Prof. Dr. Ceyhan: PCR Testi Zorunluğu Aşılı Olanlara Da Getirilmeli

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla aşı olmayan vatandaşlar için şehirler arası seyahat, konser veya sinema gibi toplu faaliyetlerde PCR testi zorunluluğu bulunuyor. Öte yandan yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla geçtiğimiz günlerde aşı olmayan öğretmen ve görevlilere de haftada iki kez PCR testi verme zorunluluğu da getirildi.

"AŞILI OLAN KİŞİLERE DE PCR TESTİ UYGULANMALI"

Okullar için açıklanan Kovid uygulamasını eleştirerek biraz fazla risk alındığını ifade eden Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Ceyhan, katıldığı canlı yayında PCR testinin sadece aşısızlara değil, aşılı olan kişilere de uygulanması gerektiğini söyledi.

"PCR TESTLERİNİN DOĞRU SONUÇ VERME ŞANSI YÜZDE 50"

Ceyhan konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"PCR testlerinin normalde aşılıya da yapılması lazım, aşısıza da. "Çünkü taşıma açısından risk oluşturmuyor. Kaldı ki PCR testlerinin de doğru sonuç verme şansı yaklaşık yüzde 50 civarında. Ama başka bir yöntem yok elimizde. O yüzden bence PCR testinden çok aşılamaya ve hızlı tanı testlerine ağırlık verilmeli."

YORUM EKLE
YORUMLAR
kenan
kenan - 3 hafta Önce

Hem aşı hem de PCR testi, başka yok mu? Mehmet hoca, hem de PCR %50 doğru sonuç veriyor diyorsun. İnsanlar tüm zamanlarını hastane de mi geçirecek?

Çubukçu
Çubukçu @kenan - 3 hafta Önce

O pcr çubuğu herkese ...

elazığlı
elazığlı - 3 hafta Önce

senin ananı avradını gelmişini geçmişini kor lahnet onun bunun evladı yeterda çocuğun daha zengin olmadımıı şerefsiz adi adam yeterda her bokaa maydanoz oluyorsun.

Ne içtin sen
Ne içtin sen - 3 hafta Önce

ne içtinse aynısından istiyorum…ha birde sen prof evde dr dun demi kesin istiyorum!!!

Qqq
Qqq - 3 hafta Önce

Aşı olmayalım o zaman

Satılık
Satılık - 3 hafta Önce

Herif..

edo
edo - 3 hafta Önce

bi siktir git ya boş adam

AŞI
AŞI - 3 hafta Önce

Sittir git sarhoş sende kendini bir bok zannediyorsun.

yıldırım
yıldırım - 3 hafta Önce

siz yorumlarda ''bu'' varlığa hakaret edip saydıradurun, müsvedde haber sitesi ''hemşehrimiz'' diye tatmin olsun. hakaret, küfür edenleri artılıyor ve arttırıyorum. BUna hakaret dahi etmeyeceğim.


SIRADAKİ HABER

banner103