Prof. Dr. İlhan: Yapmamız Gereken Tek Şey Kalabalıkta Bir Araya Gelmemek

Son günlerde vaka sayıları 50 bini aştı. Ramazana günler kala Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, " toplu olarak bir araya gelinmezse vaka sayısında azalma beklemek mümkün" dedi.

Prof. Dr. İlhan: Yapmamız Gereken Tek Şey Kalabalıkta Bir Araya Gelmemek

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, vakaların artışına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İLHAN: YAPMAMIZ GEREKEN TEK ŞEY KALABALIKTA BİR ARAYA GELMEMEK

Ramazan ayında toplu iftarların yapılmaması gerektiğini söyleyen İlhan, "Nitekim rengi kırmızı olan illerimizde de hafta sonu kısıtlamaları başladı, akşam kısıtlamaları da halen devam ediyor. Virüsün yayılmasını istemiyorsak yapmamız gereken tek şey kalabalıkta bir araya gelmemek. Bu, hafta sonu için de ramazan ayı için de geçerli. Ramazan ayında, Cumhurbaşkanı'mız da söyledi, toplu iftarlardan, kalabalık olarak bir araya gelmekten kaçınmak gerekiyor. Toplu olarak bir araya gelmekten kaçındığımız takdirde virüs bulaşının da azalacağını söylemek mümkün" diye konuştu.

İLHAN: TOPLU OLARAK İFTAR YAPILMAZSA VAKA SAYISINDA AZALMA BEKLEMEK MÜMKÜN

"Ülkenin büyük çoğunluğunda hafta sonları kapandı. Ramazan ayında da restoran ve kafeler paket servise geçecek. Toplu olarak bir araya gelinmezse toplu olarak iftar yapılmazsa o zaman vaka sayısında azalma beklemek mümkün. Aşıda da hızlı bir şekilde ilerlersek yaz döneminde daha iyi bir sürece doğru yol alacağımızı hep beraber görmemiz mümkün” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ilo
Ilo - 2 yıl Önce

Kalabalıkta bir araya gelmeyelim he.Yaaa biz de alabalikta bir araya gelelim o zaman mustaafendi.küvre

erhan d.
erhan d. @Ilo - 2 yıl Önce

Anlama kıtlıgın mı var . Adam bir araya gelip kalabalık oluşturmayalım deyor

SIRADAKİ HABER

banner137