PROF. DR. YASEMİN AÇIK ÇITAYI YÜKSELTİYOR

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye'nin yeni iş dünyası dergisi, Fast Company Dergisi tarafından yayımlanan kadın kurucular listesinde 7. sırada, Türkiye'nin önde gelen girişimci iş insanlarının yer aldığı “Sıfırdan Yaratanlar 100” karma listesinde ise 57.sırada yer aldı.

PROF. DR. YASEMİN AÇIK ÇITAYI YÜKSELTİYOR

Türkiye'nin yeni iş kültürü, inovasyon, girişimcilik ve iş dünyası dergisi Fast Company son sayısında iş dünyasında yönelik kapsamlı bir araştırma yayımladı.

Fast Company Dergisinin “Sıfırdan Yaratanlar 100” adını verdiği araştırmada farklı sektörlerden Türkiye'nin önde gelen girişimci 100 iş insanı varlıkları ve yarattığı değerlere göre listede yer buldu.

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Dergisi tarafından yayımlanan “Sıfırdan Yaratanlar 100” listesinde kadın–erkek karma 100 girişimci arasında 57. sırada yer aldı. Prof. Dr. Yasemin Açık, listede bulunan 18 kadın girişimci arasında ise 7. sırada yer alırken, aynı zamanda listedeki tek öğretim üyesi oldu. Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Dergisi'nin daha önce yayımladığı “Kadın Kurucular 100” listesinde de 7. sırada yer almıştı.

Elazığ'a ve bölgeye yaptığı yatırımlar, kentin gelişimine sağladığı katkılar ve istihdam oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar, kadınlara yönelik uyguladığı sosyal projeler ile toplumun her kesiminin takdirini ve sevgisini kazanan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık'ın gerçekleştirdiği projeler Türk iş dünyası ve ekonomi çevreleri tarafından da yakinen takip ediliyor.

Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından Türkiye'nin farklı illerinde düzenlenen toplantılara davet edilerek tecrübeleri, deneyimleri ve başarı öyküsü dinlenen Prof. Dr. Yasemin Açık, ülkemizin önde gelen ekonomi ve iş dünyası yayın organlarının yaptığı araştırmalarda da öncü ve örnek iş insanları arasında yer alıyor.

Prof. Dr. Yasemin Açık, önceki yıl da Türkiye Fortune Dergisi tarafından yayımlanan “Türkiye'nin En Güçlü 50 İş Kadını” arasında yer alırken, Dünya Gazetesi tarafından yayımlanan “Türkiye'ye İlham Veren 48 Kadın” arasında yer almıştı.

AÇIK: KATKI SAĞLAMAK BİZLER İÇİN EN BÜYÜK MUTLULUK KAYNAĞIDIR

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye'nin sıfırdan başlayarak kendi işini kuran iş insanları arasında yer almanın Elazığ adına mutluluk verici olduğunu belirterek; “Kadının iş yaşamında yer alması, sürdürülebilir ekonomi ve kalkınmanın ana ögesidir. Bölgeler arası gelişmişlik farkının azaltılması ve yerel kalkınmanın sağlanabilmesi için toplumun yarısını oluşturan kadınların yaşamın tüm alanlarında etkin ve yetkin bir şekilde yer alması ve kadının çok yönlü güçlenmesi gerekmektedir. Ülkemizde sürdürülebilir kalkınmanın sağlanabilmesi için, Anadolu’nun her kentinde kadınların ekonomik yaşama etkin bir şekilde katılımının ve çok yönlü güçlenmesinin sağlanması önemlidir. Ülkemizin önde gelen girişimci iş insanları arasında kadınların sayısının her geçen gün arttığını memnuniyetle görmekteyiz. Kadınlar, sadece oluşturdukları ekonomik değerler ile değil, sosyal, kültürel ve siyasal yaşam alanlarında oluşturdukları değerlerle de topluma önemli katkılar sağlamaktadırlar. Bu anlamda şehrimize ve insanımıza yararlı olmak, katkı sağlamak bizler için en büyük mutluluk kaynağıdır” dedi

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 14:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

"sıfırdan yaratanlar 100" Şu başlık dikkatinizi çekti değil mi?Ey müşrik taifesi,sıfırdan yaratmak,yani yoktan var etmek, Cümlesinin Haliki olan Allah Azze ve Celle ye aittir.
Hensehrimizin yükselmesine gelince : de artık 70 lere merdiven dayadı normaldir, Önemli olan giderken yol azığı toplamaktır.Saglik diliyorum.

Gurur verici
Gurur verici - 3 yıl Önce

Gurur verici memleket adına;haber yapmasaydınız nerden bilecektik?Memleketin gerçek sorunlarını, sebeplerini,çözüm önerilerini,kimlerin memleket için çalıştığını ,kimlerin kendi nefsine çalıştığını,köstek olanları estek olanlarını vs. haberi yapmadan aman ucu filana dokunur, yok şu çıkarımız var diye işte o haberleri yapmıyorsanız olan ELAZIĞ” oluyor ve avucumuzun içinde ELAZIĞ kayıp gidiyor.En büyük güç siz medya ama en önemlisi Erdemli,inançlı,cesur çalışanlarıdır.

SIRADAKİ HABER

banner137