Rektörlükten Silahlı Saldırı İle İlgili Basın Açıklaması

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, silahlı saldırı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Rektörlükten Silahlı Saldırı İle İlgili Basın Açıklaması

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimliğinde, saat 11:45 sıralarında silahlı saldırı meydana geldi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Said Belirgen silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda başhekim ağır yaralanırken, saldırganın da kendini vurduğu öğrenildi. 

Fırat Üniversitesi Başhekimi Muhammed Said Belirgen’in silahlı saldırıya uğraması sonucu Fırat Üniversitesi Rektörlüğü basın açıklaması yaptı.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan basın açıklaması şöyle: “24.05.2017 tarihinde saat: 11.45 civarında Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen, hastanedeki makam odasına görüşme bahanesi ile giren bir firma sahibi  tarafından önce sözlü, arkasından da silahlı saldırıya uğramıştır. Üç kurşun ile ağır yaralanan Başhekim Berilgen, acilen ameliyata alınmıştır.

Kimliği tespit edilen saldırgan şahıs, olay akabinde kafasına silahı dayayarak intihar girişiminde bulunmuş, fakat ağır yaralı olarak  hastanemizde tedavi altına alınmıştır.

Olayla ilgili geniş çaplı adli ve idari soruşturma başlatılmış ve sürdürülmektedir.

Başta hastalarına olmak üzere, ilimize ve bölgemize hizmet etmekte sınır mefhumu tanımayan, mesleğine ve iline olan sevdası ile bilinen değerli başhekimimizin başına gelen bu elim olayın bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Ailesine ve yakınlarına, Tüm tıp camiasına, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, Üniversitemize  geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hayatı boyunca hep güçlü olmuş başhekimimizin bunu da atlatacağına olan inancımız tamdır. Vatandaşlarımızın duaları ile  tez zamanda iyileşip aramızda olacaktır. Fırat üniversitesi olarak Allah’tan acil şifalar diliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 14:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137