Saadet Partisi Merkez İlçe Divan Toplantısı

Partisinin merkez ilçe divan toplantısında konuşan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Muhammed Nedim Sadak, İslam birliğinin kurulması gerektiğine vurgu yaptı.

Saadet Partisi Merkez İlçe Divan Toplantısı

Saadet Partisi Merkez İlçe divan toplantısı partililerin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Muhammed Nedim Sadak,”Ülkemizin içinde bulunduğu durum çıkmaza giriyor. Dış politikada ekonomide sosyal hayatta her geçen gün zora giriyoruz. Suriye ve ırakta ciddi çatışmalar var. Bu çatışmalar zaman zaman Türkiye yede sıçrıyor. Bölgede varlığını sürdüren ABD, Rusya, Almanya,  Fransa gibi devletler DAEŞ terör örgütüne karşı mücadele ile büyük İsraillin zeminini hazırlıyorlar. Biz Türkiye olarak içinde yer almıyoruz. Amerika bize saldıran PKK ve PYD ye terör örgütlerini ağır silahlarla donatarak noktayı koymuştur. Bu gelişmelere rağmen halen ABD ve AB ülkeleriyle ilişkilerimizi güçlendirmemiz aciz bir durumdur. Türkiye’deki bu değişimin sebebi ekonomik siyasi ve stratejiktir”dedi.

 Başkan Sadak,”Ülkemize tehdit oluşturan unsurların çözümü İslam birliğinin kurulmasıyla çözülür. Bazı şeyleri sadece mili görüştekiler yapar. Rahmetli hocamızın dediği gibi başka çaresi yok saadet patisine teslim edeceksiniz. İhtilal yanlışlarla doludur”diye konuştu.

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Muhammed Nedim Sadak,”Birçok tarım ürününde fındık çay Buğday gibi ihraç ediliyor geçtiğimiz günlerde Rusya’dan buğday, ABD ve Yunanistan’dan pamuk, brezilyadan mısır, Çin’den kuru fasulye ithal ettik. Bu Türkiye gibi tarım potansiyeli yüksek bişr ülke için içler acısıdır. Ülkemiz son 15-20 yılda tüketim toplumu haline gelmiştir. Bütün ürünleri ithal ediyoruz. İstihdam oranlarımızı azaltıyoruz. Tarım ve sanayide üretim merkezi açacağımızı harcıyoruz. Bu yatırımlar bizleri hantal ve dışa bağlıyor”dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 19:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137