Saatlerce Sırada Beklediler

Bayram tatili nedeniyle Tunceli’ye gitmek isteyen Elazığlılar Pertek Feribot iskelesinde saatlerce sıra bekleyince tepki gösterdiler. Yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlar sefer sayılarının artırılmasını talep etti.

Saatlerce Sırada Beklediler

Bayram tatili nedeniyle Elazığlılar Tunceli’nin yolunu tuttu.

Bayramın ilk gününden beri yoğun bir şekilde Tunceli’ye gitmek isteyen Elazığlı vatandaşlar feribot iskelesinin önünde kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Saatlerce sıra beklediklerini belirten vatandaşlar yoğun zamanlarda feribotun sefer sayılarının artırılmasını talep etti.

 

SICAK ALTINDA SAATLERCE BEKLEDİLER

Araçlarında 40 dereceye varan sıcaklıkta uzun süre beklemek zorunda kalan vatandaşlar yetkililerden çözüm istedi. Vatandaşlar bayramın 4 günü boyunca aynı sorunun yaşandığını ifade etti.

 

“ELAZIĞ’DAN TUNCELİ’YE BÜYÜK RAĞBET VAR”

Elazığ’dan Tunceli’ye giden bir vatandaş; “Bayram tatili nedeniyle Tunceli’ye giderek gezmek istedik. Gözeleri görüp biraz serinlemek için Elazığ’dan yola çıktık. Ama saatlerce aracımızla feribota binmek için sıra bekledik. Çok sayıda araç var. Elazığ’dan Tunceli’ye büyük bir rağbet olduğunu gördük. Bu nedenle insanların mağdur olmaması için sefer sayıları artırılmalı” dedi.

Bazı vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından duruma tepki gösterdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pertek Köprüsü
Pertek Köprüsü - 12 ay Önce

Pertek köprüsü, hani şu 2007 yılında İstasyon meydanında söz verilen 2011 yılında da yine tekrarlanan Pertek köprüsü, verilip tutulmayan sözlerden birisi

Ahmet Demir
Ahmet Demir - 12 ay Önce

Köprü yapılırsa Elazığ ve Elazığ esnafı kazanır. Kimse bunun muhasebesini yapmıyor. Tunceli'ye faydası olur korkusu ile kimse bunu gündeme almıyor. Halbuki bu köprü, Trabzon limanı ile Mersin limanını bir birine bağlayan transit yol olur.

Ahmet Demir
Ahmet Demir - 12 ay Önce

Bizim ticaret odamız ve sayın meclis üyelerimiz siyasi ekrana el pençe divan durur..
İşte Elazığ ekonomisini canlandıracak bir yatırım talebi. Yaptırın şu köprüyü Elazığ kazansın.

Odacı
Odacı @Ahmet Demir - 12 ay Önce

Oda kelimesini söyleme ne söylersen söyle. Odaların bu şehre faydasını sayabilir misiniz? Sadece oda başkanlarının çoçukları genel müdür oluyor. Başka kimseye faydaları var mı?

Ahmet Demir
Ahmet Demir - 12 ay Önce

Karadeniz, otobüs firmaları, G.antep, Mersin hattın da bu yolu kullanır. Elazığ'daki oteller kazanır, sanayi, benzinlikler, lokantacısı, minibüscüsü, fırıncısı, kasabı hep para kazanır. Nakliyecisi, turistik geziye çıkanlar hep bu yolu kullanır.

Kadir Aslan
Kadir Aslan - 12 ay Önce

Köprü yapılırsa Tunceli ve Elazığ gelişeceğini düşünmüyorlar mı? Bizim bu siyasetçilerimiz . 18 yıldır iktidarda olup da pertek köprüsünü yapacak ödenek çıkaramamışlar. Bir köprü yaptıramıyorsunuz ondan sonra da Avrupalılar bizi kıskanıyormuş.

Rantları yok
Rantları yok - 12 ay Önce

Şimdi köprü yapılacak yerde bir kaç tarla alsınlar ondan sonra yaparlar merak etmeyin. Bu işler böyle düşünün çevre yolu bağlantı yolları hastane bağlantı yolları bunlar birilerine rant verilmeden yapılmıyor. Doğukent e yapılan hastane için sanayi içinden yapılan yol daha ortaya çıkmadan benzinlik açtı biri sonra yol geldi ne hikmetse

SIRADAKİ HABER

banner7